Pustite ticho do záhrady! Diskrétne robotické kosačky ostrihajú trávnik na jednotku…

63
Husqvarna

Doma sme si na ich pomoc už celkom zvykli – robotické vysávače, mopy alebo čističe okien sa stali bežným vybavením mnohých domácností, tak ako kedysi napríklad umývačky riadu.

Smart technika sa teraz v čoraz väčšej miere presúva aj do našich záhrad. Napríklad starostlivosť o trávnik zvládnu vybrané robotické kosačky lepšie ako priemerný záhradník-amatér. Tie najlepšie dokonca tak diskrétne, že si ich pri činnosti nevšimne ani váš sused, ani vy sami.

Husqvarna

Hoci sa medzi nami nájdu aj klasici, pre ktorých je kosenie trávnika relaxačnou záležitosťou a len neradi by sa jej vzdávali, isté je, že ľudská práca je v modernej dobe stále drahšia a nedostatková, a tak sa roboty stávajú vítanými pomocníkmi, ktorí nám umožňujú venovať svoj voľný čas zmysluplnejším aktivitám. Ticho, diskrétne, ekologicky, efektívne, v akomkoľvek teréne a takmer bez nutnosti ľudskej asistencie – tak pracujú najmodernejšie robotické kosačky.

Husqvarna
Husqvarna Automower®

Asi najďalej sa v ich vývoji dostala švédska Husqvarna, ktorá ich za viac než 25 rokov doviedla takmer do dokonalosti. Jej roboty dokonca prekonávajú vo výsledku aj ľudskú prácu. Pokosia tak, že na trávniku po nich nezostanú nevzhľadné pruhy a čiary, ako to hocikedy vypadá po kosení človekom. Je to preto, že robotické kosačky pracujú v kružniciach a nepravidelných vzorcoch. Nikdy nepokosia žiadne miestečko dvakrát rovnakým smerom.

Husqvarna
Husqvarna Automower®

Hlavne však 24 hodín denne sledujú rast trávnika a sú pripravené vyraziť do boja vo dne v noci, za akéhokoľvek počasia, aby boli dĺžka a strih vášho greenu vždy dokonalé. Tým sa dostávame k jednému z najväčších benefitov akumulátorových robotických kosačiek Husqvarna Automower®. Úroveň hluku, ktorý pri svojej práci vydávajú, je taká minimálna, že si skutočne môžu dovoliť kosiť aj v nedeľu napoludnie či uprostred noci bez toho, že by rušili vás, vášho psa alebo suseda.

Husqvarna
Husqvarna Automower®

Ako sme už povedali, robotickí „kosci“ si vystačia takmer sami, ale občasný dozor je, samozrejme, potrebný. Aj keď práve nie ste na svojej záhrade, môžete po inštalácii mobilnej aplikácie Automower® Connect do svojho smartfónu sledovať napríklad štatistiku ich prevádzkovej doby alebo stav nabitia akumulátora, takže ich máte vždy pod kontrolou.

Husqvarna
Husqvarna Automower®

Modelov Husqvarna Automower® je aktuálne na trhu hneď niekoľko. Vyberať by ste si ich mali však vždy po konzultácii s odborníkom s ohľadom na to, aká veľká, členitá či svahovitá je vaša záhrada. A perlička pre fajnšmekrov – svojho robotického kosca môžete obliecť aj do originálneho kabáta. Husqvarna pripravila 5 dizajnových potlačí, vďaka ktorým dostanú „svoju tvár“.HusqvarnaKeď ich už pri práci nebude počuť, nech ich je aspoň vidieť!

Text a foto: Husqvarna Slovensko, s.r.o.