Absolútny trend v starostlivosti o pleť? Textilná maska na tvár!

109
Maska

Potrebujete svoju pleť oživiť doslova za pár minút? Tak vyskúšajte masku na tvár!

Nie však hocijakú, ale nadupanú hydratačnými látkami a vitamínmi. Textilná maska na tvár sa stala zo dňa na deň absolútnym trendom najskôr v Ázii. Veľmi rýchlo sa však dostala aj k nám a mnohé ženy hneď tento kórejský zázrak zaradili do svojej beauty rutiny.

MaskaOkamžitý efekt

Časy, kedy sa vypnutá a omladená pleť dala vyriešiť na počkanie len prostredníctvom bolestivého chirurgického zákroku, sú preč. Rovnaký výsledok totiž dnes dokážu aj textilné masky na tvár. Hoci nevyzerajú na prvý pohľad príliš vábne, ich účinky sú priam ohromujúce. Malý textilný hárok napustený aktívnymi látkami vašu pleť oživí, vyhladí a tiež hĺbkovo hydratuje. Na trhu nájdete masky s protizápalovými účinkami sľubujúce redukciu vrások, ale aj masky, ktoré rozjasnia pokožku omnoho skôr ako pleťové sérum.

Jednoduchá aplikácia

Pri použití textilnej masky neporiadok v kúpeľni nehrozí. Nevyžaduje si totiž nanášanie pomocou kozmetických pomôcok a svoje prsty si ňou zamažete len minimálne. Masku totiž len vyberiete z obalu a jednoduchým pohybom ju aplikujete na tvár tak, aby otvory na oči a ústa boli na svojom mieste. Maska by mala k pokožke úplne priľnúť. Po čase uvedenom na obale ju z tváre zložíte a vhodíte do koša. Pred použitím masky však pleť poriadne očistite od nečistôt pomocou pleťovej vody. A ešte jeden tip na záver: ak masku na chvíľu vložíte do chladničky, môžete si pri jej aplikácii užiť chladivé osvieženie. Vyskúšajte najmä počas neznesiteľných letných horúčav!

MaskaHĺbková hydratácia

V čom je textilná maska na tvár odlišná od ostatných masiek? Je napustená sérom, textil vytvára bariéru a nedovoľuje, aby sa z nej odparili cenné látky. Tie tak idú hĺbkovo do vašej pokožky. Po zložení masky z tváre ju hneď nevyhadzujte, ale vytlačte tekutinu, ktorá v nej ostala a naneste si ju ešte na tvár či dekolt. Tak máte istotu, že ste masku spotrebovali skutočne celú. Dbajte aj na dobu, počas ktorej máte mať masku na tvári. Zbytočne ju neprekračujte, keďže po čase uvedenom na obale už nemá na tvári žiaden efekt.

Rešpekt voči prírode

Téma ochrany prírody nie je cudzia ani výrobcom textilných pleťových masiek. Preto sú mnohokrát vyrobené z rozložiteľných materiálov. Veľa textilných pleťových masiek sa pýši titulom ekofriendly a oproti séram či krémom v plastových téglikoch alebo tubách je ich stopa na životnom prostredí skoro zanedbateľná.Maska

Klasické kozmetické produkty často nestihneme spotrebovať, pri použití textilnej masky je to však inak. Po zložení textilnej masky šetríme aj vodu, keďže ju z tváre nepotrebujeme zmyť. Ochrana životného prostredia je tak v omnoho väčšom rozsahu, ako pri iných kozmetických produktoch. V každom prípade textilná maska docieli požadovaný efekt skutočne za pár minút a takýto domáci wellness si môžete po náročnom dni v práci dopriať z času na čas aj vy.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash, pexels