Dovolenkujeme na Slovensku

142
Dovolenka

Cestujete za oddychom každý rok stovky kilometrov? Tentoraz nemusíte!

Nezabudnuteľnú dovolenku si môžete užiť aj na Slovensku. Naša krajina totiž ponúka mnoho turistických atrakcií, malebnú prírodu a čarovné zákutia. Tak vezmite batoh a vydajte sa v ústrety pravému slovenskému dobrodružstvu!

Dovolenka
Vlakom, autom či stopom. Prejdite toto leto Slovensko krížom-krážom

Cesta za dobrodružstvom

Vlakom, autom či stopom. Prejdite toto leto Slovensko krížom-krážom a užite si jeho autenticitu plnými dúškami. Namiesto pohodlného hotela si krajinu vychutnajte pod stanom obklopený čistou prírodou, alebo si rezervujte chatu, ktorá bude ukrytá hlboko v lese. Vypnite všetky moderné technológie, započúvajte sa do spevu vtákov, okúpte sa v studenom potoku a pri večernom táborisku spievajte obľúbené piesne. Garantujeme vám, že na takéto leto tak skoro nezabudnete.

Krásy panenskej prírody

Štrbské pleso
Štrbské pleso každoročne počas letnej i zimnej sezóny „praská vo švíkoch“

Slovensko sa môže popýšiť krásnou prírodou, majestátnymi horami, ale aj mnohými národnými parkmi. Niet divu, že zahraniční návštevníci sa do našej krajiny s radosťou vracajú. Hoci nemáme more, pohľad z hrebeňov Vysokých Tatier je priam nezabudnuteľným zážitkom. Štrbské pleso každoročne počas letnej i zimnej sezóny „praská vo švíkoch“, inak tomu nie je ani v iných kútoch Tatier. Obľúbeným miestom na oddych a turistiku je aj Slovenský raj. Tiesňavy, kaňony či vodopády. Malebná príroda v tomto národnom parku okúzli snáď každého. Ak ho navštívite, neobíďte ani skalný výstupok Tomášovský výhľad, z ktorého je krásny výhľad do rokliny Bieleho potoka. Milovníci cyklistiky si na slovenskej dovolenke tiež prídu na svoje. Na Slovensku sa totiž nachádzajú desiatky cyklotrás s rôznou obtiažnosťou. Vysadnite na bicykel, šliapnite do pedálov a užite si krásne slovenské výhľady.

Krajina hradov a zámkov

Slovenské hrady a zámky patria medzi tie najkrajšie v Európe. Nájdete ich skoro v každom kúte krajiny a mnohé sú opradené bájkami či tajuplnými príbehmi. Spišský hrad, Bojnický zámok, Betliar. Poprechádzajte sa po miestach, kde sa snúbi história s dych berúcou architektúrou. Romantické parky s jazierkami či fontánami vás zavedú späť do čias, kedy sa dvorné dámy bezstarostne prechádzali, zatiaľ čo ich manželia bojovali vo vojnách. Pri potulkách za históriou zamierte do krásnych historických miest Košice, Levoča, ale aj samotného hlavného mesta – Bratislavy. Nájdete tam mnoho zaujímavých atrakcií, krásnych budov, parkov, kostolíkov.

Bojnice
Slovenské hrady a zámky patria medzi tie najkrajšie v Európe.

Pravé letné osvieženie

Potrebujete sa poriadne schladiť? Neznesiteľné letné horúčavy si priam žiadajú osvieženie. To nájdete v mnohých slovenských aquaparkoch, kúpaliskách a prírodných vodných nádržiach. Tobogány a vodné atrakcie sú lákadlá, ktoré zaujmú nielen najmenších návštevníkov. Príjemný chládok však nájdete aj jaskyniach, ktorých je na Slovensku neúrekom. Medzi najznámejšie patria Ochtinská aragonitová jaskyňa či Demänovská ľadová jaskyňa. Pozoruhodné podzemné priestory a skalné útvary vzniknuté rukou prírody sú skutočným klenotom našej krajiny.

Bratislava
Bratislava

Hoci je Slovensko malá krajina, stále je v nej čo objavovať. Impozantné veľhory, historické mestečká či prekrásna príroda sú skvelým dôvodom, prečo ostať toto leto na Slovensku. Aj doma totiž môžete zažiť dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pixabay.com