Šik krátke účesy – ako stvorené na leto

429
Vlasy

Horúce letné dni nás priam nabádajú k tomu, aby sme svoj účes skrátili.

S dlhými vlasmi sa totiž počas leta potíme omnoho viac a vlasy nám mnohokrát prekážajú aj pri vodných či športových aktivitách. Stavte preto na krátky účes, ktorý vám dodá šmrnc a je navyše praktický.

Chlapčenský look

Kedy, ak nie teraz? Nechajte sa vystrihať „na chlapca“ a možno si tento typ účesu zamilujete aj počas celého roka. Vlasy si nemusíte hneď skrátiť na pár milimetrov – stavte na dlhšiu ofinku a vzadu si dajte vlasy postupne zostrihať. V lete môžete takýto účes oživiť aj farebnými sprejmi v ružových, fialových či červených odtieňoch. Fantázii sa počas leta medze skutočne nekladú!

Praktický drdol

Vlasy
Praktický drdol

Ak sa nožniciam vyhýbate oblúkom a na svoje dlhé vlasy nedáte ani len siahnuť, vyskúšajte drdol. Vlasy si pomocou gumičky jednoducho vypnete dohora za pár sekúnd a takýto účes oceníte nielen v práci, ale aj pri vode. Na tvorbu drdola budete potrebovať len sponky, gumičku a šikovné ruky. Ak volíte drdol na večer, zastoknite si do vlasov umelú kvetinu alebo ho ozvláštnite perlovými sponkami, ktoré sú momentálne veľmi trendovou záležitosťou.

Štýlový bob

Bob je na scéne už niekoľko rokov a stále patrí medzi najobľúbenejšie účesy vôbec.  Vyhľadávajú ho svetové celebrity, no pristane aj bežným ženám. Ľahko sa udržiava a vďaka svojej dĺžke je stále dostatočne variabilný. Vyskúšajte ho toto leto vo výrazne skosenej verzii, no bočné strany vlasov nechajte tento raz omnoho dlhšie. Účes tak získa dramatický nádych a črty vašej tváre sa zvýraznia.

Pixie je späť

Obľúbený krátky zostrih nazývaný pixie uvidíme v uliciach aj toto leto. Je charakteristický neprehliadnuteľnou ofinkou a vlasmi postupne vystrihanými vzadu aj po bokoch. Účes sa hodí ženám bez rozdielu veku a starším dámam dodá svieži mladistvý vzhľad. Ak sa rozhodnete pre pixie look, nezabudnite na stylingové prípravky, vďaka ktorým vám bude skvelo držať po celý deň.

Vlasy
Obľúbený krátky zostrih nazývaný pixie uvidíme v uliciach aj toto leto.

Na krátko a uhladene

Vlasy
Bob je na scéne už niekoľko rokov a stále patrí medzi najobľúbenejšie účesy vôbec.

Ani jeden vlas nesmie vytŕčať! Tak znie motto tohtoročných letných účesov. Na skrotenie neposlušnej hrivy postačí extra dávka vlasového tužidla. Vlasy si vyčešte dozadu alebo si vytvorte v strede precíznu ofinu. Takýto uhladený krátky účes môžete nosiť pri vode, ale pokojne ho zvoľte aj na večierok či významnú spoločenskú udalosť.

Vlnky sú in

Kto povedal, že krátkym vlasom vlny nepristanú? Práve naopak! Kratšie zostrihy v kombinácii s bohatými kaderami taktiež vyzerajú trendy. Tento typ účesu môžu zvoliť aj ženy, ktoré majú slabé a riedke vlasy. Vlny totiž kratší účes nadvihnú a vytvoria požadovaný objem.

Text: Michaela Miňová, foto: pixabay.com