Tapety sa vracajú do interiéru

235
Tapety

Tapeta bola kedysi povinnou výbavou každej domácnosti.

Tento rok sa opäť vracia na výslnie a zažíva skutočný boom v oblasti dekorovania. Niet divu, keďže je štýlovým prvkom, ktorý efektívne oživí každý priestor.

Praktickosť na prvom mieste

Kde sú tie časy, keď sme pri lepení a následnom odstraňovaní tapety strávili celé dni… Dnešné moderné tapety sú oproti ich predchodkyniam napred v tom, že ich aplikácia je skutočne ľahká a odstránenie trvá pár minút. Interiér tak môžete pomocou tapiet meniť tak často, ako sa vám zažiada. Niekedy postačí zvoliť tapetu s nenápadnou štruktúrou, inokedy si sám priestor žiada extravagantnú tapetu plnú farieb.

Tapety
Tapeta imitujúca tehlový obklad je horúcim tohtoročným trendom.

Jednoduché línie

Ak ste milovníkom industriálneho štýlu a minimalizmu, siahnite po tapetách, ktoré priestor oživia, ale zároveň nebudú pôsobiť prvoplánovo a rušivo. Použite farby, ako sú karamelová, tehlová či jemná zelená. Zvislé prúžky alebo abstraktné motívy sú tým pravým orechovým pre ľudí, ktorí milujú jednoduchosť. Prúžky priestor opticky predĺžia a skvelo sa hodia najmä do menších interiérov. Tapeta imitujúca tehlový obklad je horúcim tohtoročným trendom. Vynikne nielen v obývacej izbe alebo predsieni, ale aj v spálni.

Romantický nádych

Kvety sa so železnou pravidelnosťou objavujú nielen v kolekciách módnych návrhárov, ale aj v interiérovom dizajne. Tento rok si miesto nachádzajú na tapetách, a tak dodajú miestnosti romantický nádych. Mini kvietky nahustené na ploche, ale aj veľkorozmerné kvetiny sú teraz in. Kvety nemusia byť len v ružových odtieňoch, pokojne môžete zvoliť aj výrazné červené vlčie maky alebo stále obľúbenejšie biele pivónie. Tie vyniknú najmä na tmavších podkladoch, ako sú čierna, hnedá či tmavozelená.

Tapety
Trochu tropickej nálady si viete počas celého roka preniesť aj do svojho príbytku.

Domáca džungľa

Trochu tropickej nálady si viete počas celého roka preniesť aj do svojho príbytku. Tapety s florálnymi motívmi sú skvelou voľbou, ako spraviť z nudnej izby rozkvitnutú džungľu. Palmové listy či ďalšie exotické rastliny nájdete na tapetách vo výrazných zelených aj tlmenejších farbách. Tapety s prírodnými motívmi kombinujte v interiéri, kde sa nachádza prírodné drevo či čoraz obľúbenejší bambusový nábytok. Tak získa izba ešte exotickejší nádych. Harmóniu v priestore vytvoríte aj skutočnými rastlinami. Čím viac si ich zaobstaráte, tým lepšie.

Tapety
Štýlová tapeta s hravými detskými motívmi nesmie chýbať ani v izbe našich najmenších.

Detská hravosť

Tapety
Zlatá či strieborná farba nikdy nevyjdú z módy a tento raz si svoje miesto našli aj na interiérových tapetách.

Štýlová tapeta s hravými detskými motívmi nesmie chýbať ani v izbe našich najmenších. Chlapcov na stene upútajú dinosaury, autíčka a rakety. Dievčenské srdce zaplesá pri pohľade na motýliky, srdiečka či rozprávkové bytosti. Toto všetko vieme dostať pomocou tapety na stenu už za pár minút. S tapetami v detskej izbe to však určite nepreháňajte. Úplne postačí, ak otapetujete len jednu stenu alebo dve protiľahlé steny.

Metalické odlesky

Zlatá či strieborná farba nikdy nevyjdú z módy a tento raz si svoje miesto našli aj na interiérových tapetách. Metalické odlesky si dobre rozumejú s tmavšími farbami, ale aj výraznejšími odtieňmi. Ak sa nebojíte extravagantných prvkov v interiéri, smelo choďte do toho. Zaručene tak vytvoríte priestor, ktorý bude neprehliadnuteľný a zároveň jedinečný.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pexels.com