Revolučný spôsob odšťavovania lisovaním – až 10x viac biologicky aktívnych látok a väčšia výťažnosť

101
Orava Taurus

Zužitkujte zdravím nabité kúsky ovocia a zeleniny na maximum a doprajte si vitamíny u vás doma v atraktívnej podobe ako chutnú vylisovanú šťavu s pomocou machra na odšťavovanie.

Nízkootáčkový odšťavovač Orava Taurus precízne odšťavuje vitamínové bomby a získava z nich maximum nutričných hodnôt, vitamínov a chuti. Predstavuje revolučný spôsob domáceho odšťavovania: ovocie aj zeleninu lisuje ako mlynček na mäso, a tak z nej získava oveľa väčšie množstvo šťavy, ktorá obsahuje až 10-krát viac biologicky aktívnych látok v porovnaní s tou, ktorú by ste odšťavovali vysokootáčkovými odstredivými odšťavovačmi. Keďže počas odšťavovania lisovaním nedochádza k oxidácii, vitamíny v takto získanom moku ostávajú uchované v maximálnej miere.

Orava Taurus

Orava Taurus má príkon len 200 W, čo je podstatne menej, ako majú vysokootáčkové odšťavovače, takže vám po „žmýkaní“ šťavy z darov prírody neostane „vyžmýkaný“ aj váš rodinný rozpočet. Disponuje veľkým podávacím hrdlom na celé kúsky ovocia a zeleniny, vďaka čomu sa pri spracovávaní úrody vyhnete prácnemu a časovo náročnému krájaniu na malé kúsky. Šťava a dužina z ovocia a zeleniny sa pri lisovaní zbierajú do osobitných nádob. Dužinu po vylisovaní nevyhadzujte, ale ju recyklujte veľmi chutným spôsobom – dajú sa z nej pripraviť krémové polievky, omáčky, karbonátky, placky aj sladké múčniky. Po vysušení je skvelá na prípravu domácich sušených čajov.

Orava Taurus

Nízkootáčkový odšťavovač Orava Taurus disponuje maximálnym počtom otáčok 68/min., má tichý motor s hlučnosťou len 80 dB a reverzný chod motora, ktorý bráni upchatiu aj pri odšťavovaní maxi porcie vitamínov bez potreby čistenia medzi jednotlivými dávkami. V atraktívnej červenej farbe môže byť váš za 99 €.

Viac informácií o kvalitných odšťavovačoch a iných kuchynských pomocníkov na spracovanie úrody aj do domácnosti nájdete na: www.orava.eu.

Text a foto: Orava retail 1, a.s.