Jesenné trendy doplnky, ktoré musíte mať!

46
Doplnky

S jesenným počasím prichádzajú na scénu aj nové módne trendy, ktoré sa oplatí nasledovať.

Jeseň totiž nebude hrať len farbami, ale aj odvážnymi doplnkami. Oživte svoj šatník a stavte na doplnky, ktoré nikto len tak ľahko neprehliadne.

Doplnky
Elegantné outfity kombinujte s farebnými baretmi.

Štýlové pokrievky hlavy

Dážď, či vietor vedia naše vlasy poriadne potrápiť. Ukryte preto účes pod praktickú a hrejivú baretku, šiltovku, či čiapku. Elegantné outfity kombinujte s farebnými baretmi. Trendy je oranžová, zelená, ale aj klasická hnedá baretka. Z materiálov prevláda káro, či stále obľúbená koža. Šiltovku voľte na voľný čas, no zakomponovať ju po novom môžete aj do pracovného outfitu. Ak zvolíte šiltovku z materiálov, ako je koža, či zamat, skvelo vynikne aj v strohejšom outfite. Vo vašej jesennej výbave by nemala určite chýbať ani teplá vlnená čiapka, ktorú využijete najmä v chladnejších dňoch.

Opasky sú in

Neskrývajte opasok pod oblečenie, práve naopak! Opasok sa túto sezónu stáva plnohodnotným doplnkom, ktorý musí byť vidieť. Skombinujte ho s oversize sakom, či dlhším trenčkotom a uviažte si ho podľa najnovších trendov. Ak nemáte opasok, ktorý by ste mohli uviazať na kabát, či sako, pokojne nazrite do partnerovej skrine. Potom už len postačí troška šikovnosti a z opasku môžete vytvoriť napríklad štýlový uzol. Trendy sú stále aj ľadvinky, ktoré sa opäť nosia opásané okolo drieku. Plnia tak funkciu opasku a zároveň nahrádzajú kabelku, keďže do nich môžete ukryť drobnosti ako sú mobil, rúž, alebo kľúče.

Doplnky
Opasok sa túto sezónu stáva plnohodnotným doplnkom, ktorý musí byť vidieť.

Topánky plné farieb

Nechajte klasickú čiernu, hnedú a béžovú na chvíľu v botníku. Do ulíc totiž prichádza farebná smršť v podobe hravých topánok. Výrazné topánky dokážu oživiť každý outfit a pozdvihnú vám náladu v pochmúrnom počasí. Teplá horčicová, neprehliadnuteľná fialová, či burgundy sú skvelou voľbou na jeseň. Farebné topánky skombinujte s neutrálnymi outfitmi, alebo naopak. Doplňte ich lookom v kontrastnej farbe. Ak si trúfate, namixujte do jedného outfitu viacero farieb. Vytvoríte tak zaujímavý color blocking, ktorý môžete teraz vidieť aj na prehliadkových mólach.

Doplnky
Daždivé dni si priam pýtajú, aby sme na seba natiahli pršiplášť.

Must have jesene

Daždivé dni si priam pýtajú, aby sme na seba natiahli pršiplášť. Dnešné pršiplášte už nie sú len nevkusným doplnkom, v ktorom by sme sa najradšej prepadli pod zem. Módny priemysel ich povýšil na trendový kúsok, ktorý si môžete obliecť pokojne aj do práce. In sú stále transparentné kúsky, ale aj pršiplášte s potlačou, či vtipnými detailmi. Pršiplášť túto sezónu kopíruje trenčkot a tak sa nemusíte báť, že v ňom nebudete vyzerať štýlovo. Ak ku pršiplášťu zvolíte ešte štýlové gumáky, nezastavia vás ani poriadne lejaky.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com