Golf nemusí byť iba šport – môže pomáhať

366
Golf

Golf si často spájame s jedným s najviac rozšírených športov na svete s pohybom na čerstvom vzduchu.

Keď sa ale spojí s dobrou myšlienkou, vie aj pomáhať. Napríklad tým ľuďom, ktorí spoločnosti kedysi dali veľa a dnes od nej žiadajú tak málo, možno len pomocnú ruku.

GolfV magický jesenný dátum, 10. 10. 2020, zorganizovala ROSEART AGENCY, s. r. o. tradičnú akciu. Odštartovali jedenásty ročník série golfových turnajov. Ihrisko Welten v Báči patrilo až 104 hráčom. V priateľskej atmosfére si vyskúšali hru systémom takzvaného texas scramble dvojíc. „Počasie prialo aj výkonom aj konečným výsledkom. Dôležitejšie však pre nás bolo, že sme tento turnaj spojili s uvedením nového projektu občianskeho združenia Babie Leto. Ten začne na jar 2021 a bude niesť názov ,Pomáhať nás baví’,“ hovorí Michal Wirdzek z ROSEART AGENCY.

GolfAko ho dopĺňa Igor Kucej, spoluzakladateľ združenia, Babie leto golf tour sú aktivity, ktoré plynulo nadväzujú na aktivity občianskeho združenia Babie leto. To vzniklo ako dobrovoľná nezisková organizácia. „Od roku 2012 vyhľadáva bývalých aktívnych športovcov, umelcov a prakticky ľudí z celého spoločenského života, ktorí v aktívnom veku svojho života obohatili spoločnosť svojimi výkonmi a dielami. Na sklonku ich života sa však niekedy na nich zabúda a veľakrát potrebujú pomôcť aj oni,“ konkretizuje Kucej.

Golf

Tí, ktorí by sa radi s aktivitami združenia zoznámili, môžu navštíviť oficiálnu webovú stránku www.babieleto.sk. Myšlienka pomáhať golfom sa zrodila ešte v roku 2018. Vtedy sa Kucejovi podarilo prejsť všetky ihriská na Slovensku a vyzbierať značnú časť financií. V bratislavskom Ružinove sa postavila i socha ambasádorovi združenia – Antonovi Srholcovi.

Golf

„Golfové podujatia na pomoc občianskemu združeniu sa uskutočnili aj v rokoch 2019 a 2020. Na poslednom jesennom turnaji predstavil Igor Kucej spomínanú novú myšlienku ako aktívnejšie zapojiť populárne osobnosti do charitatívnej činnosti. Spustilo sa webové riešenie www.pomahatnasbavi.sk, kde budú organizátori pozývať zaujímavé osobnosti zo spoločenského života zahrať si golf s ľuďmi, ktorí chcú prispieť na dobrú vec,“ dopĺňa Wirdzek.

Golf

Ako spomína, projekt nebude limitovaný na pomoc len pre občianske združenie Babie leto. Pripravené sú tiež alternatívy pre tých, ktorí nevedia hrať golf. „Veríme, že sa so záujemcami stretneme na jar budúceho roku, kedy plánujeme aktívny rozbeh projektu.“

GolfHnacou silou „na greene“ bude teda správna myšlienka. Zostáva už len natrénovať ,Gulôčka v jamôčke’, a tie správne údery.

GolfGolf

Text: Eva Vašková, foto: ROSEART AGENCY s.r.o.