Bývanie v štýle glamour

20
Glamour

Škandinávsky dizajn s typickými prvkami minimalizmu túto sezónu nahrádza štýl zvaný glamour.

Luxus v podobe okázalých doplnkov či neprehliadnuteľného nábytku je dostupný už aj bežným ľuďom. Nápaditému štýlu dominujú metalické farby a prvky, ktoré inde len tak ľahko nenájdete.

Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Obrovské lustre, extravagantné vázy rôznych tvarov či sklenené kusy nábytku si po rokoch opäť nachádzajú miesto v našich domácnostiach. Na rozdiel od minulosti teraz vieme domov zariadiť luxusnými prvkami aj bez toho, aby sme zaťažili svoju peňaženku. Eleganciu a lesk tak vieme za chvíľu vniesť do obývacej izby, spálne či pracovne. Z materiálov prevláda pri štýle glamour najmä sklo, zamat, ale aj kov. Práve metalické odtiene dodávajú priestoru pocit luxusu. Sklo, naopak, priestor opticky zväčší a navodí pocit čistoty.

Glamour

Dominantný prvok

Ak sa rozhodnete preniesť glamour štýl do svojej domácnosti, rozhodne by ste to nemali preháňať. Poriadne si premyslite, ktorý prvok bude v interiéri dominantný a potom k nemu skombinujte ďalšie časti nábytku či doplnky. V pracovni môže byť dominantou práve pracovný stôl, zhotovený napríklad zo skla. Zabudnúť by ste nemali ani na leňošku či pohodlné kreslo, ktoré celú pracovňu oživí a zároveň bude aj funkčným kúskom. V spálni skvelo vynikne posteľ s vysokým čelom v zamatovom prevedení. Obývačke môže dominovať obrovská zamatová sedačka či taburety, ktoré sú momentálne veľmi obľúbeným kúskom v interiéri. Slúžia na sedenie, no majú aj úložné riešenie, ktoré istotne oceníte. Pri výbere jednotlivých kúskov sa môžete pohrať aj s farbami. Obľúbenými farbami glamour štýlu je najmä kráľovská modrá, zlatá, tmavozelená či fialová farba.

Glamour

GlamourHra s doplnkami

Doplnky tvoria základ glamour štýlu a povýšia priestor na úplne inú úroveň. Obľúbené sú najmä kožušiny, ktoré nahrádzajú koberce, vysoké extravagantné zrkadlá či mohutné závesy. Priestor oživia tiež obrovské lustre, ktoré sa hodia najmä do priestorov s vysokými stropmi. Rodinné fotografie v rámikoch nahraďte veľkorozmernými obrazmi, pri ktorých sa budete cítiť ako v galérii. Opulentné vázy a voľne stojace lampy sú už len skvelou bodkou za luxusným interiérom.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com