Maškrtenie s príchuťou vanilky

22
Vanilka

Mnohí na vanilkovú príchuť nedáme dopustiť. Hoci ju vyhľadávame celoročne, predsa len akosi viac pasuje k adventnému času a Vianociam. Vanilka kedysi patrila k veľmi ceneným koreninám.

Vedeli ste, že rastlina, vďaka ktorej si vanilkovú chuť môžeme vychutnávať, patrí medzi najväčšie orchidey na svete? Vanilka pravá (Vanilla planifolia) je až 3 m dlhá, lianovitá rastlina, ktorá patrí do čeľade vstavačovité (Orchidaceae). Rastlina, ak rastie prirodzene, šplhá často v problematických podmienkach pralesov, v tieni, dostáva sa medzi stromy a kry. Pre zber plodov sa však pestuje na plantážach. Kvety vanilky sú ako všetky druhy orchideí nádherné. Vyznačujú sa bledožltou až zelenkastou farbou a usporiadané sú v strapcoch.

Vanilka

Po odkvitnutí sa vyvinú plody – tobolky, ktoré pripomínajú dlhé fazuľové struky. Akonáhle nadobudnú žltú farbu, môžu sa zberať. V každom plode sa nachádza vonná kašovitá hmota. Plody sa po zbere sušia a fermentujú a až týmto procesom získavajú typickú čiernu farbu a nádhernú vôňu. Kedysi sa verilo, že práve v tomto štádiu vanilková vôňa vzbudzuje vášeň a lásku. Vysušené a fermentované vanilkové plody sa potom natierajú olejom, aby nevyschli a nepolámali sa. Následne sa vkladajú do uzavretých nádob, aby si čo najdlhšie udržali svoju typickú arómu. V súčasnosti sú okrem pôvodnej známe ešte aj iné druhy: vanilka burbonská, vanilka tahitská alebo vanilka pompónová.

Vanilka

Tropický pôvod

Vanilka pochádza zo Strednej Ameriky. Vo veľkom sa pestuje najmä v Mexiku. Známy jej pestovaním a najkvalitnejšími plodmi je tiež Madagaskar alebo ostrov Réunion. Porasty vanilky však možno nájsť aj v ďalších tropických oblastiach, na Tahiti a Guadeloupe, známe jej výskytom sú aj Bahamy, Zanzibar, Seychely a Jáva. V dávnych dobách boli dokonca vanilke prisudzované silné liečivé účinky. Aztékovia ju používali nielen ako korenie, ale aj ako liečivý prostriedok. Vanilka patrila medzi prvé koreniny, s ktorými sa Krištof Kolumbus stretol pri svojich zámorských výpravách.

Vanilka Do Európy sa dostala v 16. storočí a okamžite zožala obrovský úspech. Spočiatku na šľachtických dvoroch a väčšinou bola spájaná s konzumáciou čokolády. Neskôr sa rozšírila aj medzi bežných ľudí. Oddávna bola využívaná najmä na aromatizáciu a ochucovanie. Konkrétne sa ňou upravovala práve čokoláda. Neskôr bola primiešavaná aj do tabaku, parfumov alebo čajov. Postupne bola vanilka ako korenina veľmi žiadaným artiklom. Neskôr sa ale začala vanilková aróma vyrábať aj synteticky. Prvý známy recept s použitím vanilky sa objavuje v knihe Hannah Glasseovej The Art of Cookery z roku 1747. Prvý americký recept na vanilkovú zmrzlinu je možné nájsť v knihe Mary Randolphovej The Virginia Housewife z roku 1824. V osemdesiatych rokoch 18. storočia americký minister Thomas Jefferson pri pobyte v Paríži objavil francúzsky recept na vanilkovú zmrzlinu.

Bol nadšený, odpísal si ho a priviezol do Spojených štátov. O vzťahu Američanov k vanilke svedčí aj fakt, že list s týmto receptom je dodnes čestne uchovávaný v Kongresovej knižnici. Od 18. storočia pribudlo obrovské a nespočetné množstvo aj veľmi nevšedných receptov, kde má vanilka nezastupiteľné miesto.VanilkaTradičné aj netradičné využitie

Príjemnú vanilkovú vôňu si väčšinou spájame s cukrovinkami, zákuskami, so zmrzlinou, pudingom, prípadne sladkými polevami a kompótmi. Je súčasťou lekvárov či sladkého pečiva. Možnosti sú už ale oveľa pestrejšie. Vanilka sa môže pridávať aj do mäsových jedál, napríklad k hydine a výsledok je excelentný. Isté je, že okrem jedinečnej chuti dokáže vykúzliť aj jedinečnú vianočnú atmosféru.

Text: Daniel Košťál, foto: Pixabay