Všetko pre stavbu aj majstrov

313
Stavebniny STS

Nájsť všetko na jednom mieste, to je ponuka stavebnín, ktoré nájdete v Krupine. Pozvánka je tu, poďme do nich zavítať.

Moderná predajňa stavebnín s logom Stavebniny STS je pripravená privítať každého stavebníka, elektrikára, domáceho majstra či kutila s tým, že mu pomôže vyriešiť problém v rámci získania rôznych materiálov, nástrojov, elektrického náčinia atď.

Stavebniny STS

Nielen predaj

Do predajne Stavebniny STS nazrieme spolu s Ing. Michalom Šimkom, riaditeľom spoločnosti VIAKORP. Skôr, ako sa budeme venovať materiálnej ponuke, dozvedeli sme sa, že záber pre Stavebniny STS je mimoriadne široký. Do tohto centra môžete prísť dokonca aj s požiadavkami na to, aby ste tu uzatvorili zmluvu na stavbu rodinného domu či tvorbu alebo úpravu staršej záhrady. Zákazníci si tu môžu taktiež objednať betonárske alebo zemné práce, dodávku transportbetónu, kameniva, výstuže, ale aj prefabrikovaných betónových výrobkov.

Pri kúpe stavených materiálov vyvstáva dôležitá otázka, ako ich prepraviť. Aj toto je logisticky ošetrené, Stavebniny STS ponúkajú dopravu stavebných materiálov v blízkom okolí za zvýhodnené ceny, dokonca je možnosť odviezť si zakúpený materiál s menšími rozmermi prenajatým dodávkovým vozidlom. Z tohto pohľadu tu teda nájdu zákazníci ideálneho partnera pre stavbu. Ing. Michal Šimko povedal: „Ďalším naším cieľom, na ktorom intenzívne pracujeme, je pôsobiť v celoslovenskom online priestore, kde vidíme obrovské možnosti na rast predaja produktov a ponúkania služieb.“

Stavebniny STS

Od najmenšej skrutky

Ponuka spojovacích materiálov a príslušenstva je veľmi rozsiahla, prakticky od najmenších klincov, skrutiek, matíc, hmoždiniek, vrutov, vrtákov, kotiev a pod. V tomto smere má predajňa Stavebniny STS široké množstvo položiek, medzi špičku patrí napríklad sortiment svetoznámej nemeckej spoločnosti Fischer. Na výstavných paneloch si vyberie každý remeselník, stavebník alebo domáci majster. Ide o profesionálny spojovací materiál, kotvy, vrtáky, hmoždinky, skrutky a pod.

Keď sme už pri kotvách, tak ako zaujímavosť slúži fakt, že kotviaci materiál s logom Fischer dokázal svoje kvality aj v Indii. Bol použitý pri stavbe projektu „Statue of Unity“ (Socha jednoty). Počas jeho 3,5-ročnej výstavby bolo použité veľké množstvo oceľových a chemických kotiev a iných riešení upevňovacieho sortimentu od spoločnosti Fischer. Ide o najvyššiu sochu na svete s výškou 182 metrov, táto monumentálna stavba bola ukončená a oficiálne odovzdaná k dátumu 31. október 2018. Venovaná je Sardarovi Vallabhbhai Patelovi, štátnikovi z Gudžarátu, ktorý zohral hlavnú úlohu v boji Indie za nezávislosť. Bol oslavovaný ako „Iron Man Indie“, kvôli jeho aktívnemu boju proti britskej koloniálnej moci a následnému založeniu Indického štátu v roku 1947.

Stavebniny STS

Aby sme sa vrátili „domov“, často požadovaným prvkom sú systémy na dištančnú montáž bez tepelného mosta do kompozitných systémov. Napríklad systém Fischer Thermax 16 je riešením pre montáž bez tepelného mosta v exteriérových tepelnoizolačných kompozitných systémoch (ETICS) a nenosných vrstvách s hrúbkou od 62 mm do 290 mm. V kombinácii s injektážnymi maltami Fischer je systém schválený pre upevnenie v betóne a murive. Na závitovej tyči je osadený kužeľ zosilnený sklenými vláknami, ktorý si vyfrézuje lôžko cez omietku a do izolačného materiálu bez nastavovacieho nástroja. Fischer Thermax sa používa na zaistenie ťažkých bremien, ako sú markízy, klimatizačné jednotky a satelitné antény v betóne, pórobetóne a murive z perforovanej a masívnej tehly.Stavebniny STS

Materiál na zatepľovanie

Pristavujeme sa pri tepelno-izolačných polystyrénových doskách, na ktorých svieti nápis Austrotherm. Ing. Šimko nám vysvetľuje: „Ide o sivé tepelno-izolačné dosky novej generácie, ktoré majú v porovnaní s bielym polystyrénom o 20 % lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Dosahuje sa to tým, že majú unikátne zloženie, do expandovaného polystyrénu EPS sa pridáva sivý grafit. Ich výhodou je, že aj pri menších hrúbkach izolácie zaručujú vysoký tepelný odpor.“ Ďalej sme sa dozvedeli, že tieto materiály sa v plnej miere uplatnia pri stavbe nízkoenergetických a pasívnych domov, ako aj všetkých druhoch stavieb alebo ich rekonštrukciách. Dotkli sme sa aj otázky týkajúcej sa spochybňovania zatepľovania. Odborníci v každom prípade radia „stavbu zatepliť“. Hlavným cieľom zateplenia je ochrániť murivo pred poveternostnými vplyvmi a zvýšiť povrchovú teplotu stien v interiéri. Zvoliť treba správnu hrúbku izolačného materiálu, len v takom prípade nevzniká rosný bod v konštrukcii alebo ho presunieme z muriva do izolantu. Hrúbka izolačnej vrstvy sa stanovuje výpočtami a mala by byť uvedená v projektovej dokumentácii. Samozrejme, výsledok zatepľovacích prác bude dobrý iba vtedy, ak sa použijú odporúčané materiály a správny technologický postup.

Stavebniny STS

Najvyššie odporúčania

V ponuke predajného strediska Stavebniny STS sú aj farby, stavebná chémia, izolácie, lepidlá a pod. V tejto sfére úspešne pôsobí aj nemecký producent PCI, ktorého výrobky toto centrum ponúka. Pre zaujímavosť možno uviesť, že tohto roku oslavuje 70 rokov úspešnej histórie – augsburgský inžinier Karl Strehle a frankfurtský podnikateľ Hans W. Schulz založili v roku 1950 spoločnosť Poly-Chemie-Ingenieurgesellschaft GmbH. V roku 1951 uviedli prísadu do malty s názvom PCI Emulsion a tak sa zrodila značka PCI. Od toho času ju zdobia viaceré priekopnícke produkty, v roku 1959 bolo napríklad uvedené na trh lepidlo na obklady a dlažby PCI FT, prvé cementové lepidlo na obklady a dlažby na pokladanie do tenkovrstvového lepiaceho lôžka. Potom nasledovali prvý penetračný náter na báze syntetickej živice bez obsahu rozpúšťadiel, výrobky na báze nanotechnológie a technológie odľahčenej malty. Spoločnosť PCI bola tiež priekopníkom v oblasti hydroizolačných materiálov a pokladacích materiálov s tesniacou funkciou. Prvé práškové lepidlo na obklady a dlažby prinieslo spoločnosti PCI vedúce postavenie na trhu v oblasti pokladania obkladov a dlažieb.

Špičkoví pomocníci sú pripravení uľahčiť prácu v priemysle, stavebníctve, záhradníctve alebo v upratovacích službách.

Opäť môžeme uviesť zopár príkladov z praxe, kedy sa špičkové produkty PCI uplatnili v mnohých oblastiach. Každý deň sa okolo 84 000 m² obytnej plochy v Nemecku obloží lepidlami PCI, výrobky s označením PCI boli použité na najväčšom holandskom rybárskom schodisku a na vrchole Predigtstuhl v Bavorských Alpách. Nachádzajú sa v bazénoch a kúpeľoch, obytných budovách, komerčných zariadeniach a priemyselných závodoch, zoologických záhradách aj v parkoch. To je najlepšie vysvedčenie na to, že nemôžu chýbať ani v ponuke obchodu Stavebniny STS. A zabudnúť nemožno ani na miešačku farieb, ktorú môžu zákazníci využívať.

Stavebniny STS

Kvalita do dielne

Pri prechádzke ponukou obchodného centra Stavebniny STS sa môžeme pristaviť pri oddelení obsadenom výrobkami FESTA. Ide o čisto českú značku kvalitného ručného náradia pre dielňu, stavbu aj záhradu, určeného pre remeselníkov a profesionálne použitie. Počas výroby sa dôsledne dodržiavajú technologické postupy a vykonáva sa kontrola kvality tovaru. FESTA poskytuje výborný pomer ceny a kvality. V tomto oddelení nájdeme širokú ponuku náradia pre stavbu, dielňu, záhradu. Tento producent vyrába napríklad kľúče a račne, vrtáky do dreva, železa, betónu, ako aj rezné i brúsne kotúče, rezačky na dlažbu, kladivá, píly, sekery, dláta atď. Vymenúvať všetko by zabralo veľa priestoru, tak aspoň čiastočne poodhaľme ponuku dielenského náradia. Medzi náradím sa dajú vyberať kliešte, skrutkovače, kľúče, gola sady, kladivá, sekery, sponkovačky, svorky, zveráky a mnohé ďalšie.

Stavebniny STS

Bohatá tradícia

Bohatú históriu a taktiež skúsenosti má za sebou rakúska firma Baumit. Preto tieto výrobky nemôžu chýbať ani v ponuke predajcu Stavebniny STS z Krupiny. Táto firma vznikla na základe kooperácie dvoch významných výrobcov stavebných materiálov v roku 1988. Postupne vznikajú ďalšie prevádzky v zahraničí a s touto firmou je od roku 1996 spojený aj nový výrobný závod v Rohožníku. Tento počin znamená, že slovenský zákazník sa oveľa rýchlejšie dostane k svojim objednávkam. Závod Baumit Rohožník rozšíril na jar 2019 produkciu o sadrové omietky – tieto zložité produkty vyrába ako prvý závod na Slovensku. Na vývoji sa spolu podieľali slovenský tím pracovníkov v laboratóriách a kompetenčné centrum v Rakúskom Wopfingu. Výsledkom tejto spolupráce sú dve strojové sadrové omietky Baumit RatioGlatt a Baumit RatioGlatt L. Vyrábajú sa výlučne z prírodného sadrového pojiva. Základnou surovinou pri jeho výrobe je prírodný sadrovec. Sadrové omietky s použitím inovatívných aditív, v kombinácii s prírodným sadrovým pojivom a vápencovým plnivom majú výborné spracovateľské vlastnosti a spĺňajú ekologické požiadavky na zdravé bývanie. Portfólio výrobkov Baumit je bohaté, stavebníci si vyberú rôzne kvalitné druhy omietok, stierky, materiály na obnovu povrchov, komponenty na zatepľovanie, lepidlá na dlažbu a obklady atď.

Stavebniny STS

Pomocníci pri rekonštrukcii

Vyššiu triedu pomocníkov pri búracích a rekonštrukčných prácach zastupuje značka Makita, ktorá má v danom regióne najväčšie zastúpenie, preto ju nemôžeme pri prehliadke ponuky v priestoroch Stavebniny STS obísť. Špičkoví pomocníci sú pripravení uľahčiť prácu v priemysle, stavebníctve, záhradníctve alebo v upratovacích službách. Od roku 2005 ponúka Makita rad akumulátorových strojov s technológiou LXT 18V, najnovšia technológia, ktorá sa pridáva k uvedenej technológii, je XGT 40V a je potvrdením vízie jedného akumulátora na všetky aplikácie. Spoločnosť bude technológiu LXT naďalej rozvíjať, tohto roku s ňou dodáva viac ako 275 strojov poháňaných jedným typom akumulátora. Katalóg značky Makita okrem týchto dvoch technológií obsahuje taktiež akumulátorové náradie pre záhradu, vŕtacie a búracie kladivá, vŕtanie, skrutkovanie, rezanie, hobľovanie, pílenie, frézovanie, brúsenie, vzduchotechniku, vysávače, horúcovzdušnú techniku, záhradné náradie elektrické, stavebné náradie benzínové, sady náradia a nivelačný laser/prístroje na meranie vzdialenosti. Zaujímavým produktom je akumulátorový fúrik napájaný 18V akumulátorom. Smerovanie k ekologickej prevádzke potvrdila spoločnosť Makita Corporation vyhlásením, že 31. marca roku 2022 ukončí výrobu benzínových motorových výrobkov.

Stavebniny STS

Murárske práce

Skrátka neprídu ani murárski pracovníci. Vybrať si môžu napríklad aj z ponuky značky Horizont, kde nájdu zvinovacie metre, vodováhy, sťahovacie laty, murárske lyžice a pod.

Z nepreberného množstva stavebných materiálov, zastúpených v predaji, možno ešte v skratke spomenúť sadrokartónové systémy Rigips, hydroizolácie Sika, murovacie tvárnice Porfix, PU peny Den Braven či betonárske výstuže Raven.Stavebniny STS

Na záver pozvánka

Ako vidno z tejto krátkej prechádzky medzi ponukou centra Stavebniny STS, zastúpenie tovaru je rôznorodé a každý domáci majster, profesionálne firmy, stavebné firmy a ďalší si tu nájdu medzi tisíckami položiek tú svoju hľadanú. Preto vás na záver pozývame na adresu prevádzky:

STAVEBNINY STS

Červená hora 1725

963 01 Krupina

+421 948 900 411

www.stavebninysts.sk

obchod@stavebninysts.sk

Text: red., foto: Stavebniny STS