Cenu iF Design získalo NOMOS Glashütte

21
Hodinky
Spoločnosť Tangente Sport bola ocenená cenou iF Design Award za vynikajúci dizajn.

Už deviaty raz po sebe získala hodinárska spoločnosť so sídlom v Glashütte renomovanú cenu za dizajn pre svoj model Tangente Sport.

78-členná medzinárodná porota zložená z odborníkov ocenila model Tangente Sport cenou iF Design Award 2020. V tomto roku sa o cenu, ktorá slávi úžasný dizajn už 67 rokov, uchádzalo 7 298 súťažiacich z 56 krajín. Cena iF Design Award je jednou z najdôležitejších cien za dizajn na svete, ktorá oceňuje vynikajúce výsledky vo všetkých dizajnérskych disciplínach.

Tangente Sport sú najnovšie automatické hodinky od NOMOS Glashütte, ktoré vychádzajú z klasického modelu Tangente. Športová verzia je však robustnejšia a športovejšia ako kedykoľvek predtým. Puzdro so skrutkovacou korunkou pôsobí ako trezor, ktorý ukrýva inovatívny pohyb dátumu neomatik. Biely postriebrený ciferník má mimoriadne veľké okno na dátum umiestnené pri tretej hodine, ručičky svietia v tme a nápis „1000 stôp“ naznačuje ich vynikajúcu vodeodolnosť. Rovnako robustný a pohodlný na nosenie je aj náramok NOMOS Sport. Tento model je k dispozícii aj s tmavým ciferníkom v námorníckej čiernej farbe.

Hodinky
K dnešnému dňu získali hodinky NOMOS okolo 160 cien – tohtoročná cena iF Design Award je deviatou v poradí.

NOMOS Glashütte je súčasťou dlhoročnej tradície dokonalého nemeckého hodinárstva. Vysoko kvalitné mechanické hodinky sa vyrábajú v Glashütte, malom meste v Sasku, kde hodinárska spoločnosť sídli už 175 rokov. NOMOS Glashütte je lídrom na trhu výrobcov v Nemecku, ktorí navrhujú a vyrábajú svoje modely vo vlastnej réžii.

NOMOS Glashütte doposiaľ získal okolo 160 cien, z ktorých deväť je cena iF: Tangente neomatik 41 Update vyhral v roku 2019 a Metro neomatik 39 silvercut v roku 2018.

Medzi minulými víťazmi sú aj:

Tangente neomatik midnight blue (2017), Minimatik (2016), Metro date power reserve (2015), Ahoi (2014), Tangomat GMT (2013) a Zürich (2012). Tohtoročná cena iF je teraz druhým významným ocenením udeleným spoločnosti Tangente Sport.