Valentín klope na dvere – prekvapte svoju lásku dokonalým valentínskym večerom!

271
Orava

14. február majú vo svojom kalendári zakrúžkovaný všetci zaľúbenci.

Sviatok sv. Valentína, ktorý pôvodne nepatril do repertoáru slovenských zvykov a tradícií, si po Nežnej revolúcii získaval čoraz väčšiu obľúbenosť aj na Slovensku – a dnes sa nájde len málokto spomedzi šťastne zadaných, kto by ho neoslavoval. Prejaviť lásku si síce môžeme kedykoľvek v roku, ale, priznajme si, na Valentína má vyznanie predsa len iný cveng.

Orava

Patrón zaľúbencov

Sviatok sv. Valentína je spojený so životom kňaza, lekára a svätca Valentína z talianskeho mestečka Terni, ktorý pôsobil v Ríme počas vlády cisára Claudia II. Tento rímsky cisár sa vyžíval vo vojenských výpravách a na to potreboval oddaných vojakov v tej najlepšej forme, ktorých by fascinoval boj a nerozptyľovali by ich žiadne iné svetské radovánky. Práve preto zakázal svojim vojakom sobášiť sa a mať aj iné záväzky než len tie voči cisárovi. Biskup Valentín z Terni však jeho zákaz ignoroval a napriek platným nariadeniam zamilované páriky ochotne sobášil. Claudius II. ho preto uvrhol do väzenia a 14. februára roku 269 ho nechal popraviť sťatím. Traduje sa, že uväznený Valentín aj v žalári liečil a uzdravoval chorých, ba dokonca sa zaľúbil do dcéry svojho žalárnika, ktorej pred svojou popravou prinavrátil sluch a zrak. Na rozlúčku jej pred svojou smrťou poslal lístok podpísaný „od Tvojho Valentína“.

Orava

Valentínka ako prejav priazne

Asi z toho pramení zvyk posielať svojej láske krátke vyznanie vo forme lístočka, tzv. valentínku. Možno aj vám ostali v pamäti nežne chrapľavé, melancholické tóny piesne Blue Valentines od Toma Waitsa, alebo ste si s nadšením pozreli romantický film z roku 2010 Blue Valentine o stratenej a znovu nájdenej láske. Tento najväčší ľudský cit má mnoho podôb – najkrajšia je však láska opätovaná a s veľkolepým happy endom. Avšak už naše staré matere vraveli, že nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie. Preto neváhajte a na Valentína sa vyslovte, vypíšte, vyznajte svojej polovičke zo svojich citov a dajte jej najavo, že jej vo vašom živote patrí jedinečné miesto – po vašej pravici.

Orava

Dokonalá romantika, alebo love surprise po svojom

Tak ako vo všetkom, ani na dokonalý valentínsky večer neexistuje jediný správny recept. Niekto miluje romantiku a veľké gestá, nesmú chýbať horiace sviečky, šampanské a lupene ruží, iní radšej vyjadria svoje city originálne, neopakujúc zaužívané klišé. Inak budú oslavovať Valentína čerství zaľúbenci, inak páry, ktoré už dávno žijú v jednej domácnosti, vychovávajúc ratolesti. Každý pár má tento večer vo vlastnej réžii, my vám však prinášame pár tipov na šikovných pomocníkov, ktorí vám môžu tento jedinečný večer spríjemniť.

Orava

Podmanivé vône a love songs pre tance vo dvojici

Ak si chcete so svojou láskou užiť naozaj príjemný valentínsky večer, doprajte potešenie všetkým svojim zmyslom. Odnepamäti sa hovorí, že láska prechádza cez žalúdok, preto si ukuchtite pod zub niečo fajné (a obľúbené!). Niekoho poteší torta v tvare srdca, niekoho prepečený steak, iný zas nedá dopustiť na nefalšované domáce čipsy pre chrumkavé vyjedanie pri pozeraní romantického filmu. (Čipsy rýchlo, bez oleja a aj bez výčitiek svedomia pripravíte napríklad v teplovzdušnej fritéze Orava Airy 1.

Orava

Výborne vám poslúži aj na upečenie sladkých a šťavnatých valentínskych mafín.) Niečo iste vymyslite, keďže tento rok si, bohužiaľ, valentínsku večeru vo dvojici vo svojej top reštaurácii asi nedáte… Myslite aj na hitparádu vašej lásky – songy, ktoré spolu radi počúvate a pripomínajú vám históriu práve tej vašej lásky. Na plné pecky si môžete svoje obľúbené skladby vypočuť napríklad priamo zo smarftónu, avšak v prémiovej zvukovej kvalite cez prenosný bluetooth reproduktor Orava Crater-5, dokonca pre vytvorenie romantickej atmosféry s imitáciou horiaceho plameňa. A na záver – nezabudnite na vône, už v Tisíc a jednej noci by vám o nich vedela Šehrezáda rozprávať! Majú veľkú moc, opantávajú – aj do pút lásky. Použite ultrazvukový zvlhčovač vzduchu a aromadifuzér Orava HUM-42, do ktorého vlejete vodu a pridáte pár kvapiek toho správneho esenciálneho oleja. Vedeli ste, že santalové drievko, ruža, ale aj škorica sú afrodiziaká, ktoré podnecujú túžbu a aj Snehulienky premenia na dračicu?

Orava

Valentínske prekvapenia pre neho aj pre ňu – čím obdarovať svoju polovičku?

Ak aj tento rok chcete svoju lásku potešiť hodnotným darčekom, ktorý jej vyčaruje úsmev na tvári na Valentína, ale tešiť sa z neho bude každý deň v roku, poobzerajte sa po šikovnom pomocníkovi pre dokonalý vzhľad. Ženám aj mužom záleží na tom, ako vyzerajú, takže určite ocenia pomocníka, ktorý im v tejto snahe hravo pomôže. Tradičná slovenská značka elektrospotrebičov Orava si teraz pripravila pre všetkých zaľúbencov Valentínsku akciuna všetky dostupné produkty v kategórii Krása ponúka až 10 % zľavu pri nákupe v e-shope www.orava.eu. Stačí pri online objednávke zadať zľavový kód: Valentin21. Táto Valentínska akcia Oravy trvá až do nedele 14. 2. 2021 vrátane.

Orava

4x must-have tip na valentínsky darček pre ňu

Vybrať svojej láske môžete šikovného pomocníka spomedzi fénov, kulmofénov, žehličiek na vlasy aj produktov pre starostlivosť o pleť. K must-have vychytávkam posledného roka patrí ultrazvuková špachtlička na čistenie pleti Orava Venere 1, ktorá pri očiste jemne vibruje a je niekoľkonásobne účinnejšia ako manuálne čistenie pleti. Okrem odstránenia odumretých buniek, mazu, baktérií a toxínov pokožku aj vymasíruje a prežiari ju do krásy. Rovnako účinný je aj silikónový čistič pleti Orava Venere, ktorý jemne, avšak veľmi efektívne zbaví pleť nečistôt, postará sa o hĺbkovú očistu pleti, poskytne jej potešenie z peelingu, mikromasáž a aktivuje ju do krásy. Na každodennú úpravu vlasov vašej nežnejšej polovičky je ako stvorená žehlička a kulma na vlasy 2 v 1 Orava Tenera, ktorá má keramické platne novej generácie s hladkým, kĺzavým povrchom, čo uľahčuje úpravu a zabraňuje poškodeniu vlasov aj pri častom používaní. Až 5 rôznych násadcov na úpravu vlasov má vo svojom arzenáli pre dokonalý účes multifunkčný kulmofén Orava KF-300, s pomocou ktorého si vaša láska vyčaruje hoci aj každý deň iný účes. Nadýchaný objem, husté kučery, jemne zvlnené pramene či dokonale vytvarovaný účes – to všetko zvládne žena vášho srdca aj v pohodlí domova bez toho, že by musela navštíviť kadernícky salón.

Orava

3x must-have valentínsky darček pre neho

Ani muži v starostlivosti o svoj vzhľad nezaostávajú. Hoci sa snažia tváriť ležérne, ako by im to žily netrhalo, všimnite si, ako sa v kúpeľni dôkladne skúmajú. Každý nadbytočný chĺpok musí preč, každý vlas by mal sedieť na svojom mieste. Muži ocenia pomocníka, ktorý má superschopnosti a zvláda multitasking – takým je napríklad multifunkčný strihač 5 v 1 Orava EasyOne, ktorý poskytuje dokonalú starostlivosť o telo, tvár aj vlasy. Má až 5 rôznych nadstavcov, vďaka ktorým si vaša mužnejšia polovička ľahko oholí bradu aj telo, ostrihá vlasy, pristrihne chĺpky v nose aj ušiach.  Pracuje nasucho aj na mokro, po použití sa dá ľahko umyť pod tečúcou vodou, takže vašej láske dlho vydrží v tip-top stave. Šikovnou vychytávkou do každej pánskej kozmetickej taštičky je aj akumulátorový zastrihávač ušných a nosných chĺpkov Orava Gladius, dizajnovaný v tvare elegantného pera. Osobným holičom vášho muža sa môže stať nabíjateľný strihací strojček Orava VS-412 A, ktorý na jedno nabitie pracuje až 50 minút, má nože z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele a hoci pracuje ako profesionál, jeho obsluhu zvládne aj v pohodí domova každý chlap.

Orava

Orava vám praje veľa úspechov v láske, príjemne prežitého Valentína a radosť z každého spoločného okamihu!
www.orava.eu

Foto: orava.sk, pexels.com