Zdravie je to najcennejšie

465
Zdravie

Bakterioterapia chráni pred nádchou, kašľom a komplikáciami dýchacích ciest

Aj vás od jesene do jari trápi nádcha, zápaly nosových a prínosových dutín, mandlí, ucha či dýchacích ciest a odovzdávanie si týchto ochorení z jedného člena rodiny na druhého nemá konca-kraja? Ľahko vám obyčajné prechladnutie so sopľami „prerastie“ do komplikovaných zápalov? Nastal čas na bakterioterapiu! Pri tejto liečebnej stratégii pre zdravý nos, dutiny a dýchacie cesty bojujú dobré, saprofytické baktérie proti zlým, patogénnym baktériám na sliznici nosohltana a dýchacích ciest bez toho, že by narušili mikrobiálny systém, a prispievajú k prevencii a znižovaniu počtu opakujúcich sa infekcií horných dýchacích ciest.

RinogerminaPodľa vedcov je kombinácia dvoch probiotických kmeňov, Streptococcus salivarius 24SMBc a Streptococcus oralis 89a, schopná vytvoriť na sliznici nosa a nosohltana ochrannú biobariéru, ktorá bráni patogénom usídliť sa a množiť. Živé baktérie práve týchto probiotických kmeňov obsahuje probiotický sprej do nosa Rinogermina. Po vstreku sa na slizniciach až 5x rýchlejšie množia dobré baktérie, čo je prospešné v prevencii a liečbe nádchy a zápalov, ale aj po užívaní antibiotických kvapiek do nosa a do ucha. Sliznice narušené užívaním antibiotík sa rýchlejšie regenerujú a ľahšie získajú späť svoju prirodzenú obranyschopnosť pred ďalším útokom patogénov, čo znižuje riziko opätovného ochorenia. Rinogermina je vhodná pre deti od 3 rokov a dospelých, odporúča sa užívať trojbalenie počas troch mesiacov, OMC trojbalenia: 25 €.

www.rinogermina.sk

Rúška, dezinfekcia a sociálne odstupy

K trojici najúčinnejších zbraní v prevencii voči nákaze koronavírusom SARS-CoV-2 sa po novom môže pridať aj ústny sprej Virostop vyrábaný na Slovensku. Vedecký tím maďarského virológa a klinického mikrobiológa Istvána Jankovicsa preukázal, že výrazne znižuje riziko nákazy. Produkt je bežne dostupný v lekárňach už takmer jednu dekádu. Jeho podstatou sú prírodné zložky bez vedľajších účinkov. Pod účinnosť ústneho spreja v boji proti pandémii ochorenia COVID-19 sa podpisuje rastlina Cistus creticus (cist krétsky) obsahujúca veľké množstvo polyfenolov. Zlúčeniny v extrakte vytvoria v ústnej dutine ochranný štít, a ten zabraňuje prieniku vírusov a baktérií do organizmu. „Rastlinné extrakty z cista krétskeho sa v tradičnej medicíne používajú už stáročia, a to bez vedľajších účinkov alebo alergických reakcií. Cist krétsky účinkuje priamo na choroboplodný zárodok,“ vysvetlil Dr. I. Jankovics.

Vedecká štúdia profesora Jankovicsa a jeho tímu preukázala preventívne účinky roztoku na báze cista krétskeho. Výskum sa realizoval na zvieracích bunkových tkanivách. „Testovali sme roztok Virostop, ktorý sme aplikovali na covidom infikované bunkové kultúry z obličky mačiaka zeleného. Ukázalo sa, že extrakt z cista krétskeho a roztok Virostop, ktorý okrem neho obsahuje výťažky zo šalvie lekárskej, echinacei purpurovej, aceroly a citrusových bioflavonoidov, je aj pri rozriedení v pomere 1:640 schopný zabrániť rozmnožovaniu vírusu v tkanive, pričom roztok Virostop vykazoval vyššiu účinnosť ako samotný extrakt cista,“ priblížil Jankovics. Konzumácia nápojov a potravín nemôže odstrániť ochranný film a spôsobiť, že by sprej neúčinkoval. Produkt je tak podľa odborníka schopný predchádzať infekcii a lokalizovať ju. Testovanie roztoku však ešte nie je na konci. Zadávateľ štúdie, spoločnosť Herb-Pharma Corporation s. r. o., dal otestovať nielen čisté extrakty cista krétskeho, ale tiež ich kombináciu s výťažkami zo šalvie lekárskej, echinacei purpurovej, aceroly a citrusových bioflavonoidov, ktoré Virostop tiež obsahuje. Všetky zložky sa vyznačujú schopnosťou zvyšovať imunitu a chrániť tak pred vírusovými a bakteriálnymi nákazami. „Inhibičný účinok samotného cista, hoci trval i po 96 hodinách inkubácie vírusu, bol nižší než v prípade roztoku Virostopu. V ďalších testoch preto chceme preveriť inhibičný účinok ďalších rastlinných zložiek a ich synergie,“ upozornil Dr. István Jankovics, ktorý sa pred viac ako 10 rokmi podieľal na vývoji uvedeného prípravku. Sprej je na slovenskom trhu známy už deväť rokov, počas ktorých sa úspešne využíva ako prevencia voči chrípke.

Cistus creticus

Komplexná starostlivosť o mužské zdravie

Časté močenie (a to aj v noci), slabnúci alebo prerušovaný prúd moču či naliehavé nutkanie na močenie postihujú približne 40 % mužov po päťdesiatke. Problémy spôsobuje benígna hyperplázia prostaty (BPH), jedno z najčastejších nezhubných ochorení u mužov, ktoré súvisí aj s potenciou.

Zdravie

Podľa štúdií viac ako 50 % mužov pri BHP stráca chuť na sex alebo majú problémy s erekciou a 38 % aj s ejakuláciou. Preto je žiaduce pomôcť organizmu vhodnými prostriedkami, medzi ktoré patria aj potravinové doplnky s prospešnými prírodnými látkami. Riešenie predstavuje prípravok RED3, ktorý podporuje zdravie prostaty, má priaznivý vplyv na potenciu a zároveň mužom dodáva vitalitu. Základnou účinnou zložkou doplnku stravy je slivka africká, pôsobiaca priaznivo na prostatu a prispievajúca k normálnej funkcii močového mechúra a dolných močových ciest.

Red3Šetrí vlasy aj pokožku

Vlasy čelia množstvu vonkajších vplyvov, ktoré ich oslabujú, narušujú ich štruktúru a zdravie. Patria k nim aj stylingové nástroje, ako sú fény, kulmy či žehličky. Preto sa výskumníci spoločnosti Dyson rozhodli vyvinúť také prístroje, ktoré by poškodenie vlasov minimalizovali, a pritom dokázali aj v pohodlí domova vytvoriť účes ako z kaderníckeho salónu. Patrí k nim aj fén Dyson Supersonic vybavený inteligentnou reguláciou teploty, vďaka čomu nevystavuje hrivu extrémne horúcemu vzduchu. Ochranná technológia Heat Shield zase zaisťuje chladný povrch nástavcov, takže nehrozí popálenie pokožky. A pretože výkonný motor zaistí rýchle vysúšanie, skracuje sa aj doba pôsobenia prúdu vzduchu na vlasy.Supersonic

Pomocník pre zdravý pohyb

Cemio Kamzík je výnimočný kĺbový prípravok, ktorý obsahuje kombináciu dvoch typov kolagénov prirodzeného typu a vitamínu C. Kolagén typu I je prítomný v šľachách, väzivách a kostiach, kde vytvára pomerne silné vlákna.

Zdravie

Tie sa ďalej spájajú do zväzkov, pretože väzy a šľachy musia vydržať silný tlak. Vyskytuje sa aj v pokožke, má preto významný vplyv na jej vzhľad a kvalitu. Kolagén typu II sa najviac vyskytuje v chrupavke, zaisťuje jej pevnosť a odolnosť. Vitamín C je dôležitou látkou pre správnu tvorbu kolagénu v organizme. Cemio Kamzík neobsahuje cukor, ani laktózu a lepok. www.cemio.cz

KamzíkText: FIRMA, D, foto: archív firiem