Nikto nemiluje drevo tak ako my. Nikto nepracuje s drevom ako my.

67
Drevo

Rodinná spoločnosť, ktorá už viac ako 100 rokov vyrába nábytok z masívneho dreva pri plnom rešpektovaní životného prostredia.

1Drevo00 rokov histórie

Všetko sa začalo v roku 1920 v Cantú, v srdci provincie Brianza v Taliansku, v malej rodinnej stolárskej dielni. V polovici 40. rokov tu začal so svokrom pracovať pán Mário Riva. Jeho synovia Maurizio a Davide pokračujú v dedových a otcových šľapajach a koncom 70. rokov sa začínajú venovať stolárskym výrobkom z masívu na mieru. Tu sa začína ručný proces zvyšovania hodnoty a vlastností prírodného dreva prostredníctvom 100 % prírodných voskov a olejov. Mimochodom, tým je spoločnosť RIVA 1920 jedinečná.

Drevo

V roku 1987 prichádza k bratom aj ich sestra Anna a otvárajú prvú výrobnú halu. A v roku 1992 prezentuje spoločnosť RIVA1920 svoju prvú produktovú radu z masívu na výstave Salone Internazionale del Mobile v Miláne. Popri drevených masívoch z plánovaných a kontrolovaných zdrojov spoločnosť predstavuje aj drevené masívy, ktoré sú znovu použité ako viac tisícročné Kauri z Nového Zelándu, Briccole z benátskej lagúny a Libanonský céder. V roku 2010 je dokončená budova RIVA CENTER, ktorá bola navrhnutá štúdiom Renzo Piano Building Workshop. Budova predstavuje minulosť – Múzeum dreva, prítomnosť – showroom produktov a budúcnosť – Pangea Lab a Xiloteca.

DrevoMúzeum dreva

Viac ako 5000 vystavených kúskov histórie. Stroje a nástroje na opracovanie dreva v jedinečnej zbierke v Európe. Najväčšou raritou tohto múzea je stôl ANTICO, vyrobený z masívu Kauri, starého 48 000 rokov, s podnožou navrhnutou svetoznámym architektom Renzom Pianom.

Showroom

1200 m2 priestoru, na ktorom sú vystavené všetky produkty tejto spoločnosti z masívu.

DrevoPangea Lab a Xiloteca

Nachádza sa tu symbol výstavy EXPO 2015, stôl Pangea, navrhnutý Michelem da Lucchim a inšpirovaný jediným prehistorickým kontinentom, z ktorého neskôr vznikli kontinenty súčasné. V tomto priestore sa tiež nachádza niečo ako knižnica dreva – viac ako 900 vzácnych drevín z celého sveta, ktoré sú uložené v sklenených vitrínach podobných knižnici. V roku 2020  je otvorená historicky prvá expozícia týchto krásnych produktov z masívu na Slovensku, v showroome spoločnosti Ekoma design, v New Living Center na Rožňavskej ulici č.4 v Bratislave.

www.ekoma.sk