Arketipo – taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

84
Nábytok

Toskánsko, Florencia a jej okolie priťahovalo ľudí po celé storočia. Stretávali sa tu rôzni remeselníci aj veľkí majstri dizajnu a vzdelávania. 

Ranná káva, neustále sa meniace módne trendy a vrodený taliansky štýl je súčasťou tohto zaujímavého miesta, kde má svoj domov rodina Cattelan. Krásne prostredie historického mesta a osobnosti tejto rodiny spolu vytvárajú víziu a pomáhajú definovať unikátny štýl nábytku, ktorý je dnes súčasťou mnohých slovenských domovov. Zákazníci po celom svete si vďaka rodine Cattelan užívajú roky výskumu, vývoja, výberu a najmä skutočného talianskeho temperamentu a vášne. Aj logo spoločnosti odráža to, ako sa značka Arketipo neustále vracia k svojim koreňom, dedičstvu a kultúre, ktorú prenáša z tradičného prostredia do moderného sveta.

Talianska kvalita týchto sedačiek sa ukrýva v každom detaile a vo všetkých použitých materiáloch.

Tvorba skúseností, nie objektov

Od začiatku bolo poslanie značky Arketipo jednoznačné: Premieňať nápady na jedinečné a originálne produkty. Zamestnanci, remeselníci a návrhári neustále skúšali nové veci a často experimentovali. Tam, kde obyčajný človek videl len drevo, kov alebo látku, videli profesionáli z Arketipo remeslo, túžbu priniesť čosi nové, neobyčajné a potešiť dušu zákazníka.

Arketipo a ekoma design

Nábytok

Na tejto značke nás naviac zaujala dlhoročná rodinná tradícia a ručné spracovanie niektorých častí sedačiek. Talianska kvalita týchto sedačiek sa ukrýva v každom detaile a vo všetkých použitých materiáloch. Na vývoji značky sa podieľajú svetoví dizajnéri: Mauro Lipparini, Giuseppe Viganó, Carlo Bimbi, Manzoni a Tapinassi, Adriano Piazzessi, Gordon Guillaumier a mnohí iní. Navrhujú stoly, stolíky, knižnice, stoličky, doplnky, sedacie súpravy aj kreslá. Na všetky druhy nábytku sa využívajú len tie najkvalitnejšie materiály, akými sú sucupira wood, prírodná koža a mramor. Pohodlné sedenie zabezpečí nedeformovateľný polyuretán rôznych tvrdostí, sterilizované husacie perie, polyesterové vlákna, bavlnené dvojité balenie vnútra a pamäťová pena.

Taliansky nábytok je nám blízky a sme veľmi radi, že vám ho môžeme sprostredkovať a zoznámiť vás s našimi obľúbenými značkami.

Tieto materiály sa v jednotlivých modeloch sedačiek kombinujú tak, aby ste mali pri sedení na nich dokonalý komfort. Sedačky značky Arketipo sa tiež veľmi jednoducho udržiavajú. Poťahy sú zvliekateľné (môžete si ich zakúpiť aj samostatne) a sedačky tak ľahko očistíte, aby boli vždy ako nové. Ekoma design je dlhoročným distribútorom značky Arketipo. Oceňujeme najmä ich prácu s dôrazom na detail a nadčasový dizajn. Taliansky nábytok je nám blízky a sme veľmi radi, že vám ho môžeme sprostredkovať a zoznámiť vás s našimi obľúbenými značkami. Arketipo medzi ne celkom iste patrí. V showroome v New Living Center na Rožňavskej ulici v Bratislave nájdete obe kreslá – Jupiter aj Freedom a môžete si ich vyskúšať na vlastnej koži.

JUPITER Arketipo firenze

Nábytok
Pohodlné sedenie zabezpečí nedeformovateľný polyuretán rôznych tvrdostí, sterilizované husacie perie, polyesterové vlákna, bavlnené dvojité balenie vnútra a pamäťová pena.

Tam, kde sa priestorový dizajn stretáva s utkvelou myšlienkou materiálovej konštrukcie, prichádza JUPITER. V priebehu rokov rozvinuli špecialisti Arketipo Firenze mnohé dizajny, ale žiaden nespĺňal to, čo priniesol JUPITER – pokiaľ ide o evokovanie materiálového dizajnu v nových prostrediach. Počnúc jeho kovovou klenbou cez jeho škrupinu zo skleneného vlákna a bloky z husacieho peria až po jemnú kožu, ktorou je čalúnený, JUPITER skutočne zachytáva novú dobu, vesmírny vek dizajnu. Každý jeho komponent je dizajnovo navrhnutý a vyrobený tak, aby pôsobil jedinečne a zároveň odlišne. JUPITER prináša prísľub majstrovského diela a príbeh ručnej výroby, ktorá je skutočná. Rozmery kresielka sú 96 x 95 x 90 cm.