Predstavujeme vám gastronomické novinky

54
Novinky

Gurmánske kávy

Spoločnosť Barzzuz prináša plantážne (single origin) gurmánske kávy zo všetkých kútov sveta. Kávu pražia vo vlastnej pražiarni tradičnou technológiou na bubnovom pražiacom stroji. Proces má formu tradičnej manufaktúry. Sortiment spoločnosti tvoria plantážne kávy a kávové zmesi Barzzuz. Momentálne je na výber vyše 50 druhov káv vrátane BIO, Rain forest certifikovaných či bezkofeínových káv. Všetky sú v ponuke v rôznych stupňoch praženia, takže si vyberie určite každý.

Barzzuz

Extra šťavnaté, v mnohých príchutiach a bez cukru

Žuvačka na osvieženie dychu po jedle, pre chuť alebo len tak pre zábavu? Presne to sú žuvačky Mentos Pure Fresh! Obsahujú výťažok zo zeleného čaju, žiadny cukor. Vo vnútri majú šťavnatú tekutú náplň, ktorá láka na zahryznutie a žuvanie! V ponuke nájdete malé 8 ks balenie do vrecka v typickej Mentos ruličke, praktické 14 ks balenie do kabelky i veľké 30 ks rodinné balenie do auta, takže žuvačky Mentos môžete mať vždy pri sebe. Okrem osviežujúcich mentolových príchutí ochutnajte aj lahodné ovocné príchute – jahodovú, citrónovú, limetkovú či obľúbenú príchuť cukrovej vaty. Ktoré „mentosky“ budú vaše naj? www.mentos.sk

Mentos

Matyšák10-ročné Portito Rosso od Matyšáka

Hľadáte na sviatky niečo výnimočné? Špeciálne fortifikované červené víno typu „portské“ sa na výnimočné okamihy určite hodí. Vyrába sa tak, že rozkvasený hroznový mušt sa doalkoholizuje vínnym destilátom, fermentácia sa zastaví a proces tvorby a zrenia prebieha dlhodobo v kvalitných dubových sudoch niekoľko rokov. Toto dezertné víno je ideálne ako prípitok pri špeciálnych príležitostiach.

 Text: redakčný článok, foto: archív značiek, pixabay