Na prvom mieste zákazník a kvalita

100
Bape Food Trade

Prvoradým cieľom spoločnosti BAPE FOOD Trade s. r. o. je spokojnosť jej odberateľov a spotrebiteľov, dôraz na kvalitu výrobkov a pridanou hodnotou je aj skvelá cena produktov, ktoré ponúka.

Spoločnosť, ktorá má vo svojom portfóliu distribúciu potravín rôzneho druhu, založili v roku 2011 spoločníci Slavomír Bank a Pavol Petriľák. Vychádzali z dlhoročných skúseností z pôsobenia v oblasti potravín, ktoré sa rozhodli zužitkovať pri vlastnom podnikaní.

O tom, ako to celé prebehlo a čím všetkým sa BAPE FOOD Trade zaoberá, nám viac povedal konateľ spoločnosti Slavomír Banka.

Bape Food Trade

Ako vznikla myšlienka založiť spoločnosť?

Tak, ako to píšeme a máme v našom slogane. Chceli sme zákazníkom priniesť čosi nové, čo tu ešte nebolo a zároveň prísť s iným prístupom k ľuďom, počúvať ich názory a vnímať požiadavky trhu.

Podarilo sa vám to?

Za seba môžem povedať, že áno. Našim zákazníkom prinášame výrobky bez konzervačných látok. Ako prví sme na slovenský trh priniesli kvasenú kapustu bez konzervačných látok, Jušku – šťavu z kyslej kapusty v skle či tenké ryžové čipsy na olivovom oleji. Ako som spomínal, počúvame požiadavky ľudí a trhu. Na trh sme priniesli hotové polievky, ktoré nám pripravuje špičkový slovenský kuchár. Dlhodobo sme sledovali, ako sa uberajú okolité trhy, aké sú požiadavky zákazníkov, ich návyky a následne sa rozhodli pre tento krok.

Čo všetko spadá do vášho portfólia?

Bape Food TradeZákladným pilierom našej spoločnosti je predaj konečnému spotrebiteľovi. Predávame najmä tovar určený ku konečnému zákazníkovi, no nemalú časť, asi 30 % nášho predaja, tvoria aj suroviny určené pre gastronómiu. Je to aj kvôli tomu, že výrobky, ktoré predávame, sú sčasti použiteľné aj v hotelierstve či reštauráciách.

Aké výrobky predávate?

Ťažko odpovedať v krátkosti, ale základ všetkého tvoria výrobky z mlieka – maslo, syry, následne rôzne sladkosti a sterilizované výrobky.

Predávame výrobky, ktoré sa vyrábajú pod našimi značkami BAPE a Bertosi. Tie sa vyrábajú podľa našich potrieb a požiadaviek a zároveň podľa požiadaviek a dopytu trhu. Zároveň sme priamym distribútorom niekoľkých výrobcov, či už slovenských alebo zahraničných.

Na akých trhoch pôsobíte?

Základ je slovenský trh, ale ako stále pripomíname, obchod nepozná hranice, a tak predávame výrobky slovenských výrobcov do zahraničia, či už je to Česká republika alebo Poľsko. V týchto krajinách taktiež nakupujeme. Sme obchodná spoločnosť.Bape Food Trade

Ako máte zabezpečené dodávky k zákazníkom?

Naším hlavným cieľom je, aby bol tovar na pultoch predajní, v hoteloch a reštauráciách včas, v čo najlepšej kvalite a v požadovanom množstve tak, ako si ich zákazníci objednajú. Snažíme sa o ich maximálnu spokojnosť. O ostatné sa nám starajú naši partneri, ktorí vedia spraviť logistiku aj skladovanie a majú k tomu potrebné vybavenie.

Aká je u vás teraz situácia vzhľadom na momentálnu náročnú situáciu a pokles tržieb?

Naša spoločnosť patrí asi k šťastnejším, ktoré táto kríza až tak veľmi neohrozila. Do istej miery však zasiahla aj nás, keďže sme dodávateľom pre gastronomický trh, ktorý utrpel veľmi. Hľadali sme možnosti, ako prežiť a myslíme si, že zatiaľ to zvládame dobre, hoci to nie je jednoduché. Sme radi, že sme kvôli pandémii nemuseli prepúšťať a udržali sme zamestnanosť na 100 %. Ako som spomínal, počúvame slovenský trh a už teraz predávame novinku, a to hotové jedlá, ktoré rozšírili portfólio hotových polievok.

Bape Food TradeA aké máte plány do budúcna?

Jednoduché – počúvať zákazníkov, prinášať kvalitné potraviny a udržať zamestnanosť.

BAPE FOOD Trade s. r. o.

Ovocinárska 51
083 01 Sabinov

+421 949 405 035

+421 905 741 259

obchod@bapefoodtrade.sk

www.bapefood.sk

Foto: Bape Food Trade, Pixabay