V prívetivom objatí

181
Kreslo

Kreslo nepredstavuje len pohodlie, ale je tiež pozoruhodným solitérom tróniacim v interiéri.

Zložiť sa do pohodlného kresla s dobrou knihou a šálkou voňavého čaju… Niekedy nič viac na zimný večer nepotrebujeme. Kreslo láka na oddych a často dominuje v našich domovoch. Patrí k najobľúbenejším nábytkovým kusom. Nadchýna prekvapivými spôsobmi sedenia, nezvyčajnými kombináciami materiálov či dôvtipnými detailmi zvyšujúcimi komfort. Kreativita dizajnérov je nekonečná, a tak niet núdzu o neobyčajné kúsky…

Uvoľnenie v dynamike

„Kreslo Citizen spája známe prvky s celkom novým typom konštrukcie, ktorú sme spoločne vyvíjali mnoho rokov,“ vysvetľuje dizajnér Konstantin Grcic, ktorý kreslo navrhol v spolupráci so švajčiarskou nábytkárskou firmou Vitra. Sedák je zavesený na troch kábloch pripevnených k oceľovej konštrukcii, čo umožňuje hojdavý pohyb vo všetkých smeroch. Pevná opierka v tvare polkruhu ergonomicky obopne hornú časť tela a zabráni skĺznutiu. Nosný rám konštrukcie je pripevnený na otáčavej základni pre väčšiu pružnosť. Atypická konštrukcia ponúka prekvapivý pôžitok zo sedenia, ktoré je súčasne dynamické aj uvoľňujúce. Tohtoročná novinka sa vyrába v dvoch verziách – Citizen Highback s vysokou opierkou a Citizen Lowback s nízkou opierkou.

Kreslo
Citizen

Skrotí tempo

V ponuke českého výrobcu TON žiari lounge kreslo z kolekcie Split, ktorú navrhol francúzsky dizajnér Arik Levy. Inšpiroval sa tradičnými výrobnými postupmi ručného ohýbania dreva, čo legendárny výrobca v Bystřici pod Hostýnem používa od roku 1861. Kolekcia Split je prvá na svete, ktorá ručne ohýbaný rozštep masívneho dreva používa ako dizajnový a zároveň plne funkčný element. Pozoruhodný moment sa vyskytuje aj pri tvorbe hojdacieho kresla Wave, ktoré pre TON navrhol slovenský dizajnér Michal Riabič. Pri jeho ručnej výrobe využívajú bukové hranoly v dĺžke troch metrov, čo sú jedny z najdlhších vôbec. Hojdacie kreslo predstavuje zaujímavo tvarovaný solitér a ocenia ho aj tí, čo nevydržia sedieť len tak.

Kreslo
Wave

Pohodlná náruč

Ako na lúke v kvetinovom objatí sa budete cítiť v čalúnenom kresle Botanical Diva od talianskeho dizajnéra Marcantonia. Pohodlné línie sa skrývajú za kvetinovým vzorom a pocit relaxácie umocnia široké opierky na ruky. Upokojujúce objatie poskytuje aj kreslo Bombè, ktoré navrhol taliansky dizajnér Paolo Cattelan. Moderné kreslo s oceľovým rámom a nohami z kvalitného dreva je k dispozícii vo viacerých povrchových úpravách a sedadlo sa dodáva v širokej škále látok a kože.

Kreslo
Botanical Diva

Text: Dagmar Murgašová, Foto: Vitra, TON, Seletti, Cattelan Italia