Malý hotel s veľkým srdcom v Kežmarku

111
Hotel Hviezdoslav

V centre mestskej pamiatkovej rezervácie podtatranského mesta Kežmarok vás pozýva na návštevu prvý boutique hotel na Slovensku – štvorhviezdičkový Hotel Hviezdoslav. Ak chcete okúsiť, ako sa bývalo panstvu v 17. storočí, určite sa v ňom na potulkách po našej krajine ubytujte. Dýchne tu na vás história a možno si konečne prečítate aj verše P. O. Hviezdoslava.

Hotel tvoria štyri historické domy zo 17. storočia zapísané v Ústrednom registri pamiatkovo chránených objektov SR. Slávne chvíle mesta, ktoré vytvárali osobnosti a dodali mu osobitú atmosféru a čaro, dýchajú na návštevníkov hotela na každom kroku aj dnes.

Za pivo do školského väzenia

Hotel HviezdoslavAzda nie je Slovák, ktorý by meno Hviezdoslav nepoznal. Dodnes neprekonaný najväčší slovenský básnik prežil zásadných päť rokov života – počas štúdia na kežmarskom lýceu – práve v dome č. 49, ktorý je dnes súčasťou hotela. Preto bolo namieste pomenovať súbor historických budov rekonštruovaných na hotel práve jeho menom. Okrem slávneho básnika sú s hotelom späté viaceré významné historické osobnosti – rod richtára a diplomata Pavla Kraya, gombikár Andreas Szkladányi či slávny medovnikár Carl Hayde. K domu č. 43 patrila v 18. a 19. storočí aj vychýrená pekáreň. S bohatou minulosťou mesta spod Tatier sa možno bližšie zoznámiť na autentických miestach Hotela Hviezdoslav. Viac zaujímavostí o slávnych rodákoch ponúka stránka https://www.hotelhviezdoslav.sk/hotel.

Tu na vás dýchne história

Práve história inšpirovala majiteľov hotela pri citlivej rekonštrukcii, pričom cieľom bolo poskytnúť maximálny komfort a pohodlie spojené s útulnosťou, jedinečnosťou, profesionalitou a zároveň srdečnosťou. To sa pretavilo do elegantného zariadenia izieb a apartmánov, celkového pôsobenia viacerých salónikov a eventových sál, kde nájde komfort aj najnáročnejší návštevník.

Hotel Hviezdoslav

Prednosťou je srdce

V Hoteli Hviezdoslav stavili na individuálny prístup ku každému klientovi a splnenie maximálneho komfortu. Obstáť v konkurencii najlepších hotelov sveta v oblasti luxusnej pohostinnosti a životného štýlu zaiste nie je jednoduché. No kežmarskému hotelu sa darí – získal ocenenie organizácie Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards v kategórii historické boutique hotely – Signum Virtutis. Boutique. Ocenenie získal najmä vďaka všetkým, ktorí do práce vkladajú okrem profesionality aj veľké srdce.

Hotel Hviezdoslav

Keď je jedlo Poézia a víno Múza

Pôžitok z pobytu u Hviezdoslava znásobujú chuť, vôňa, čerstvé a sezónne suroviny a štýlový servis v reštaurácii s príznačným názvom Poézia, kde sa dá zabudnúť na všedné problémy dňa pri degustácii kulinárskych špecialít. Dnes ich ponúka nový šéfkuchár s novým tímom Miroslav Kriššák. Orientácia kuchyne na 4 ročné obdobia využíva pri príprave jedál čerstvé sezónne suroviny. V ponuke s obmenami zostávajú regionálne špeciality i jedlá medzinárodnej kuchyne, ako aj bezmäsité jedlá. Na pohár dobrého vína sa môžete zastaviť v štýlovom lobby bare Múza, kde si vyberiete z bohatej ponuky vínnej karty.

Hotel Hviezdoslav

Nechajte sa rozmaznávať v Harmónii

Uponáhľaný život v súčasnom hektickom čase si žiada pôžitok a relax, telo sa nám zaň odvďačí zdravím a vitalitou. Na to nezabúdajú ani v Hoteli Hviezdoslav. Vo wellness centre Harmónia ponúkajú nové sily v bezprostrednej blízkosti Vysokých Tatier. V hoteli nájdete jacuzzi, saunový svet, masáže a relaxačné zábaly, oddychový priestor, ochladzovaciu miestnosť a ľadový dážď. Všetko v rámci starostlivo pripraveného wellness menu. Jednotlivé procedúry si možno vychutnať v čase, ktorý si určí klient. K wellness programu patrí aj vyvážená strava ako doplnok procedúr, počas wellness pobytu hostitelia nezabúdajú ani na vhodné nápoje – bylinkové čaje, čerstvú lisovanú šťavu a prírodné hroznové mušty. Wellness je práve po podstatnej rekonštrukcii a zodpovedá súčasným požadovaným štandardom.Hotel Hviezdoslav

Využite výnimočné ubytovanie v centre Kežmarku a navštívte blízke Vysoké Tatry, Slovenský raj či Levočské vrchy. Ak hľadáte ubytovanie v Tatrách, štvorhviezdičkový hotel v Kežmarku je tou najlepšou voľbou.Hotel Hviezdoslav