Tipy na obdarovanie

71
Novinky

Vo svete domácej spotrebnej elektroniky sa objavujú neustále nové produkty. Niektoré sú úplne nové a viaceré sú zdokonalením predchádzajúceho modelu.

Na ďalších riadkoch si opäť predstavíme zopár zo zaujímavých produktov a zároveň dodávame, že niektoré sa môžu stať vítaným darčekom pod vianočným stromčekom. Ešte je síce dosť času, ale malá inšpirácia určite neuškodí už teraz…

Niečo pre labužníkov

Japonský výrobca Sony predstavil novinku – televízor BRAVIA XR X95J 4K HDR Full Array LED s uhlopriečkou 65 palcov, ktorý je vlajkovou loďou medzi televízormi Sony BRAVIA XR 4K HDR Full Array a zároveň je majiteľom ocenenia za inováciu CES 2021. Novinka využíva nový revolučný Cognitive Processor XR™, ktorý spracúva sluchové a vizuálne vnemy človeka úplne novou metódou (tá dokonca predčí bežnú umelú inteligenciu). Táto technológia vytvára najrealistickejší obraz a zvuk. Výpočet ďalších funkcií televízora je rozsiahly, preto upozorníme iba na niektoré: technológia X-Wide Angle poskytuje živé a realistické farby, presný panel Full Array LED a technológie XR Triluminos Pro a XR Contrast Booster vytvárajú dokonale realistický obraz, najnovšia technológia XR Motion Clarity zaručuje plynulú, jasnú a čistú akciu bez rozmazania atď. Televízory X95J sú ideálne aj pre vyznávačov hier.

Sony BRAVIA XR X95J 4K HDR Full Array LED
Japonský výrobca Sony predstavil novinku – televízor BRAVIA XR X95J 4K HDR Full Array LED s uhlopriečkou 65 palcov

Fitness náramok

Prívlastkom „naj“ možno označiť fitness náramok Fitbit Charge 5. Vybavený je farebným dotykovým AMOLED displejom s funkciou Always-on. Oproti predchodcovi ponúka jasnejší displej a dokáže na jedno nabitie pracovať 7 dní. Novinka monitoruje zdravie, činnosť srdca, kondíciu, stres, spánok či celkovú telesnú a duševnú pohodu. Fitness náramok využíva ako prvý tzv. EDA senzor, ktorý meria reakciu ľudského tela na stres.

Fitbit Charge 5
Prívlastkom „naj“ možno označiť fitness náramok Fitbit Charge 5.

Kvalitná reprodukcia

Spoločnosť JBL sa rozhodla uviesť retro reproduktorovú zostavu JBL L75ms, v ktorej dostalo priestor päť meničov. V strede je 4-palcový strednotónový reproduktor, po jeho stranách sú dva 5,25-palcové basové reproduktory. Na krajoch sú nad basreflexovými otvormi 1-palcové titánové vysokotónové reproduktory. Skrinka je z orechového dreva, kryt tvorí mriežka z molitanu. Okrem špičkového systému reproduktorov je vo vnútri 32-bit/192 Hz DAC technológia a naporúdzi sú aj pokročilé streamovacie možnosti. Okrem Bluetooth sa dá využiť bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi, AirPlay 2, Chromecast alebo káblové pripojenie vrátane vstupov HDMI ARC, phono a 3,5 mm AUX, či Ethernetu. Nechýba výstup pre subwoofer. Celkový výkon zosilňovačov je 350 W, frekvenčný rozsah činí 45 Hz až 25 kHz. Rozmery systému sú 216 mm x 790 mm x 287 mm, hmotnosť je 15,9 kg. Príchod na trh sa očakáva vo 4. štvrťroku tohto roka.

JBL L75ms
Spoločnosť JBL sa rozhodla uviesť retro reproduktorovú zostavu JBL L75ms

Bezdrôtové slúchadlá

Výrobca Sennheiser je známy výrobou kvalitných slúchadiel a štúdiovej techniky. Samozrejme, do jeho portfólia patria aj slúchadlá do uší, a to v rôznych cenových hladinách. Medzi tie, ktoré ponúkajú priaznivý pomer cena/výkon, patrí model s označením CX True Wirelles. Okrem bezdrôtového prepojenia ponúkajú aj ochranu proti striekajúcej vode (IPX4), výbornú konektivitu a dlhú výdrž batérie (na jedno nabitie až 9 hodín). Osadené sú meničmi TrueResponse, ktoré „hrajú“ v pásme od 5 Hz do 21 kHz. Párujú sa pomocou Bluetooth 5.2 a podporujú kodek aptX.

Sennheiser CX True Wirelles
Výrobca Sennheiser je známy výrobou kvalitných slúchadiel a štúdiovej techniky

Text: Peter Stano, foto: Sony, Fitbit, JBL, Sennheiser