Reštaurácie na nezvyčajných miestach sveta

56
Reštaurácie

Gastronómia už dávno nie je len o jedle.

Ľudia si chcú čoraz viac dobré jedlo užiť v príjemnom prostredí a sú tak ochotní cestovať aj desiatky či stovky kilometrov. Niektorí vyhľadávajú reštaurácie na netradičných, priam bizarných miestach. Tieto určite stoja za návštevu!

Pod morskou hladinou

Vychutnať si dobré jedlo môžete nielen v korunách stromov či niekoľko metrov pod zemou. Reštaurácia Ithaa Restaurant na Maldivách svojim návštevníkom poskytne pohľad na zákutia podmorského sveta. Nachádza sa totiž 5 metrov pod hladinou mora a vojsť sa do nej dá prostredníctvom zaujímavého točitého schodiska. Jej kapacita je obmedzená len na 14 miest, no stiesnený priestor reštaurácie vynahrádza pohľad na morské živočíchy, koraly a útes. Dostať sa do Ithaa Restaurant je pomerne ťažké, keďže ide o prvú reštauráciu svojho druhu.

Ithaa
Dostať sa do Ithaa Restaurant je pomerne ťažké, keďže ide o prvú reštauráciu svojho druhu.

Romantika pri vodopáde

Večera v Paríži je už dávno zaužívané klišé a ak chcete stráviť romantický večer pri šume vodopádu, navštívte radšej Filipíny. Reštaurácia The Labasin Waterfalls je zasadená do čarokrásnej prírody, priamo pod Labasinským vodopádom. Topánky pri návšteve tejto reštaurácie nepotrebujete, keďže si počas celého obeda či večere močíte nohy vo vode, ktorá padá priamo z vodopádu. Ak vám bude počas jedenia horúco, môžete sa vo vodopáde aj schladiť a nikto na vás nebude pri tom čudne pozerať. Skvelé, však?

Labasin watterfalls
The Labasin Waterfalls je zasadená do čarokrásnej prírody, priamo pod Labasinským vodopádom.

Pohľad na pulzujúce veľkomesto

Bangkok je mestom mrakodrapov, ale tiež skvelého jedla. Ak sa tieto dve veci spoja, môže vzniknúť len reštaurácia s neopísateľným výhľadom na veľkomesto. Presne takou je Vertigo Restaurant nachádzajúca sa na streche jedného z mrakodrapov. Západ slnka pri skvelom jedle je neopísateľným gastronomickým zážitkom, a preto niet divu, že sa reštaurácia stala obľúbeným miestom na romantické zásnuby. Ak sa chcete do reštaurácie dostať, rezerváciu je potrebné urobiť aj niekoľko mesiacov dopredu.

Bangkok
Bangkok je mestom mrakodrapov, ale tiež skvelého jedla.

V oblakoch

Ak vám nerobia problém výšky a budete v Dubaji, určite nevynechajte návštevu reštaurácie s príznačným názvom Dinner in the sky. Reštaurácia nachádzajúca sa vo výške 50 metrov je totiž skutočným zážitkom. Pohodlné sedadlá obsahujú bezpečnostné pásy, ktorými sa musíte vo výške pripútať. Potom vás už nič nedelí od toho, aby ste si mohli vychutnať výborné jedlo s nezabudnuteľným výhľadom na Dubaj.

Dubai
Reštaurácia nachádzajúca sa vo výške 50 metrov

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pandotrip.com, shutterstock