Tipy a novinky

59
Novinky

Aj počas jesenných mesiacov bude na trhu viacero produktov z oblasti elektroniky, ktoré sú horúcimi či aktuálnymi novinkami.

Pri zamýšľaní sa nad tým, čím potešiť rodinu a jej príslušníkov na Vianoce, môžu byť inšpiráciou nasledujúce riadky. Vybrali sme a stručne predstavíme opäť pár zaujímavostí, ktoré môžu poslúžiť vyššie uvedenému účelu.

Soundbar Sonos BEAM

Do spoločnosti soundbarov prichádza Sonos BEAM 2nd Gen, ktorý zaisťuje zvukové schopnosti 3.0 kanálovej zostavy. Soundbar (10,0 x 65,1 x 6,9 cm) je osadený štyrmi eliptickými širokopásmovými reproduktormi a jedným výškovým v strede. Napája ich päť zosilňovačov, okrem toho sú k dispozícii tri pasívne žiariče. Najväčším prínosom novinky oproti minulej generácii je podpora Dolby Atmos, nechýbajú ani Stereo PCM, Dolby Digital, Dolby TrueHD, Multichannel PCM či Dolby Multichannel PCM. Soundbar možno zaradiť aj do multiroom systému či prikúpiť k nemu subwoofer, k dispozícii je wifi, vstupný konektor je typu HDMI.

Soundbar Sonos BEAM
Soundbar Sonos BEAM

Mobilný telefón Sony Xperia 5 III 5G

Novinka od Sony sa predstavuje v kompaktnom formáte, ponúka vysoký výkon, veľkú výdrž batérie (4500 mAh), najnovšie technológie v oblasti fotoaparátu, displeja, zvuku a hrania, ako aj rýchlosť 5G. Xperia 5 III využíva 8-jadrový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G, užívateľ má k dispozícii špičkový profesionálny fotoaparát, inteligentného osobného asistenta či herné zariadenie, a to s multigigabitovými rýchlosťami globálnej siete 5G. Výber technických parametrov: 6.1″ displej OLED 2520 × 1080, 120Hz, 8GB RAM, interná pamäť 128 GB, Micro SDXC až 1000 GB, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Android 11 a ďalšie.

Sony Xperia 5 III 5G
Mobilný telefón Sony Xperia 5 III 5G

Laserové projektory BenQ V7000i a V7050i

Novinka laserového projektora poskytuje reprodukciu presných filmových farieb s mimoriadne širokým rozsahom zásluhou 98 % pokrytia DCI-P3. Laserový svetelný zdroj zabezpečuje rozlíšenie 4K UHD, technológia HDR-PRO podporuje formáty HDR10/HLG. Projektor dokáže v kombinácii s integrovaným systémom Android TV s certifikáciou od spoločnosti Google pokryť veľkú projekčnú plochu s uhlopriečkou 100 palcov.

BenQ V7000i a V7050i
Laserové projektory BenQ V7000i a V7050i

Bezdrôtové slúchadlá Bose QC 45

Modelový rad slúchadiel Bose Quiet Comfort s aktívnym potláčaním hluku prichádza s novinkou, označenou QC 45. Tieto bezdrôtové slúchadlá využívajú dva režimy technológie potláčania hluku – Quiet a Aware. Srdcom systému je patentovaný digitálny čip, ktorý vyhodnocuje ruchy prostredníctvom mikrofónov umiestnených vo vnútri aj mimo slúchadiel. Na jedno nabitie vydržia v prevádzke 24 hodín, plné nabitie trvá 2,5 hodiny. Spárovanie so zdrojom zvuku sprostredkúva Bluetooth 5.1, k dispozícii sú aplikácie pre operačné systémy Android a iOS.

Bose QC 45
Bezdrôtové slúchadlá Bose QC 45

Modelový rad LG QNED Mini LED

Spoločnosť LG Electronics použila pri najnovšom rade televízorov technológie Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvietenie, ktoré prinášajú výborný divácky zážitok s hlbšou čiernou a presnejšou reprodukciou farieb s vyšším kontrastom aj jasom. Ponuku tvoria modely radu radu QNED91 s rozlíšením 4K, ako aj QNED99 a QNED96 s rozlíšením 8K. Uhlopriečky obrazoviek sú 65 až 86 palcov. Podsvietenie televízorov LG QNED Mini LED obsahuje v porovnaní s inými televízormi podobnej veľkosti menšie diódy, čo zvyšuje jas aj počet zón lokálneho stmievania. Hlbšia čierna a väčšie detaily v tmavých oblastiach vytvárajú výraznejší pocit hĺbky, vďaka ktorému pôsobí obraz realistickejšie.

LG QNED Mini LED
Modelový rad LG QNED Mini LED

Text: Peter Stano, foto: Sonos, Sony, BenQ, Bose, LG