Zimné bundy, ktoré vás zahrejú

87
Bunda

Zimné bundy sú neodmysliteľnou súčasťou našej zimnej výbavy rok čo rok, podobne ako kabáty.

Bunda
Oversize strih

Kabáty patria medzi elegantnejšie kúsky, no bundy sú vhodné predovšetkým na denné nosenie. Oproti kabátom sú väčšinou omnoho teplejšie a odolnejšie aj proti vetru či vode. Aké sú tohtoročné trendy a čoho sa držať pri výbere zimnej bundy?

Oversize strih

Ak preferujete voľnejšie strihy a komfort za každých okolností, siahnite po bunde v oversize strihu. Tá je stále viac in a určite ju vynosíte niekoľko sezón za sebou. Pod takúto bundu si môžete podľa aktuálneho počasia obliecť aj niekoľko vrstiev oblečenia a budete mať istotu, že sa do nej stále zmestíte. Bunda v oversize strihu si skvele rozumie so športovejším oblečením, no pokojne ju môžete skombinovať aj s elegantnejšími kúskami – sukňou či nohavicami v cigaretovom strihu.

Kožušina vás zahreje

Elegantnejší vzhľad dodá zimnej bunde kožušina. Je jedno, či je pravá alebo nie, nosiť sa bude na kapucniach, ale aj ako lem zakrývajúci zips či na rukávoch. Nebojte sa bundu s kožušinou skombinovať s ďalšími kožušinovými kúskami. Topánky s kožušinovým lemom či kožušinová čiapka vytvoria spolu s bundou neprehliadnuteľný outfit.

Bunda
Elegantnejší vzhľad dodá zimnej bunde kožušina

Letecká bunda

Horúci trend, ktorý vám túto zimu nesmie chýbať, je letecká bunda. Nosili ju už naše babičky a s malými obmenami a typickým strihom do pása si dnes opäť nachádza svoje miesto v šatníku. Letecká bunda vo vzhľade ovčej kože vám dodá ten správny vintage šmrnc. Vnútro bundy je dostatočne teplé na to, aby ste v nej strávili chladné zimné dni. Oproti iným rokom je letecká bunda ozvláštnená rôznymi výraznejšími prvkami, ako sú pracky či cvoky, mixom textúr a odtieňov kože. Ak chcete byť skutočne trendy, skombinujte leteckú bundu, ktorá na prvý pohľad pôsobí drsne, s romantickými šatami. Vytvoríte tak zaujímavý kontrast.

Bunda
Výrazné farby si opäť nachádzajú miesto na zimných bundách

Neprehliadnuteľná        

Rovnako ako po iné roky, ani táto zima nebude – čo sa farieb týka – nudná. Výrazné farby si opäť nachádzajú miesto na zimných bundách a in sú túto sezónu rôzne odtiene zelenej, fialovej či hnedej. Obľúbené sú aj metalické odtiene, ktoré sú určené pre všetky ženy, ktoré sa neboja experimentovať.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pixabay.com