Stačí si vybrať

81
Novinky

Názov rubriky: Showroom

Časy elektronických informačných prostriedkov nám v mnohom uľahčujú život. Hektický nemusí byť ani predvianočný čas.

Tipy na darčeky sa totiž dajú objaviť v rámci rôznych ponúk či priamo na weboch výrobcov. Opäť ponúkame zopár námetov – uvádzame výber údajov o týchto výrobkoch, podrobnosti sú v technických listoch.

Živé spomienky

Kto chce vlastniť špičkový fotoaparát, môže siahnuť po modeli Sony A7 IV. Ide o štvrtú generáciu fotoaparátu s malým telom, masívnym full-frame BSI CMOS snímačom s rozlíšením 33 Mpx a so zaostrovaním s umelou inteligenciou. Fotoaparát využíva špičkový duálny čip BIONZ XR, v plnom rozlíšení môže snímať rýchlosťou až 10 fps. Okrem videa 4K UHD vie zaznamenávať aj vo formáte 7K video (rozlíšenie 7032 x 3958 px). Z profesionálnych kamier využíva technológiu S-Cinetone. Zábery možno sledovať pomocou výklopného a dotykového 3″ LCD displeja, ako aj OLED hľadáčika. Ten má rozlíšenie 1280 x 960 px.

Novinky
Kto chce vlastniť špičkový fotoaparát, môže siahnuť po modeli Sony A7 IV

Smart hodinky

Dcérska značka čínskej spoločnosti Xiaomi – Amazfit – prináša nové smart hodinky GTS 3, GTR 3 a GTR 3 Pro. Hodinky GTR 3 majú rovnakú hliníkovú konštrukciu ako model GTR 3 Pro. Displej má uhlopriečku 1,39“, ostrý obraz a jas až 1000 nitov. Nový je operačný systém Zepp OS, batéria vydrží až tri týždne. Vyššie nároky sa kladú aj na smartfón, musí disponovať systémom Android 7.0, iOS 12.0 alebo novšou verziou. Nadšencov vodných športov poteší vodotesnosť 5 ATM, k dispozícii sú ďalšie početné funkcie.

Novinky
Dcérska značka čínskej spoločnosti Xiaomi – Amazfit – prináša nové smart hodinky GTS 3, GTR 3 a GTR 3 Pro

 

Pribaľte si hudbu

JBL Flip 6 je kompaktný Bluetooth reproduktor, ktorý ocenia tí, ktorí sa neobídu bez zábavy ani v exteriéri. Preto má ochranu proti prachu a vode podľa certifikátu IP67. Dôležitou informáciou je čas výdrže batérie – ten je 12 hodín, dva reproduktory dokážu pokryť vyvážene celé zvukové frekvenčné pásmo. Bezdrôtový prenos signálu zabezpečuje Bluetooth 5.1, v režime PartyBoost možno využiť prepojenie s inými kompatibilnými reproduktormi JBL.

Novinky
JBL Flip 6 je kompaktný Bluetooth reproduktor

Hudba cez internet

NAD C700 BluOS Streaming Amplifier obsahuje zosilňovač HybridDigital UcD a sieťový streamer BluOS s kvalitným DA prevodníkom. Reprosústavy sa pripoja na výstupy 2×80 W, doplniť možno aj subwoofer. Prostredníctvom BluOS aplikácie pre iOS, Android, macOS a Windows sa dá prehrávať hudba z domácej knižnice, alebo ju možno streamovať z online služieb. Nechýba ani vstavaný Ethernet a pripojenie Wi-Fi. Hudba sa dá prehrávať aj z externého disku, pripojeného cez USB port. Rôzne typy vstupov umožňujú pripojiť prehrávače, herné konzoly, adaptéry médií a iné komponenty. Na pripojenie podporovanej TV slúži HDMI eARC port. Obojsmerný aptX HD Bluetooth sprostredkúva počúvanie hudby prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel alebo streamovanie zvuku z ľubovoľného inteligentného zariadenia. Mnohé ďalšie technické špecifikácie potvrdzujú, že ide o špičkové zariadenie.

Novinky
NAD C700 BluOS Streaming Amplifier obsahuje zosilňovač HybridDigital UcD a sieťový streamer BluOS s kvalitným DA prevodníkom

Limitovaná edícia

Štupľové bezdrôtové slúchadlá Bose QuietComfort Earbuds v limitovanej edícii Sandstone prinášajú ďalší pokrok v hardvéri a softvéri. Využívajú prelomové akustické inovácie a najsofistikovanejšie potlačenie hluku na svete. Technológia Active EQ automaticky zvýrazňuje výšky alebo basy, hudba zostáva vyvážená aj pri zmene hlasitosti. Slúchadlá podporujú hlasových asistentov Google Assistant a Apple Siri, optimalizované sú pre Bluetooth 5.1, dajú sa rýchlo spárovať s vaším zariadením a ovládať cez Bose Music.

Novinky
Štupľové bezdrôtové slúchadlá Bose QuietComfort Earbuds v limitovanej edícii Sandstone

Text: Peter Stano, foto: Sony, Amazfit, JBL, NAD, Bose