Nákupy z druhej ruky sú veľkým hitom!

207
Nákupy

Chcete obohatiť svoj šatník o jedinečné kúsky? Tak navštívte second hand, teda obchod, kde sa nachádza tovar z druhej ruky. Garantujeme vám, že tam nájdete oblečenie, ktoré na sebe nebude mať nikto iný.

Jedinečné aj vintage kúsky

Second hand už dávno nie je o použitom tovare v hroznom stave. Práve naopak. Za pár eur tam môžete nájsť oblečenie rôznych svetových značiek či hodnotné vintage kúsky, za ktoré by ste v iných obchodoch zaplatili horibilné sumy. Milovníčky módy trávia v second handoch aj celé hodiny, keďže v takýchto obchodoch nenájdete tovar úhľadne poukladaný, ako to býva v klasických predajniach. Mnohokrát je potrebné sa kvantom tovaru prehrabať, no ak nájdete svoj vysnený kúsok, za trochu námahy to rozhodne stojí.

Nákupy

Second hand v online priestore

Rovnako ako práca či vzdelanie, aj niektoré second handy sa presunuli do online priestoru. Oproti klasickým second handom je v tých online výhoda v tom, že nakupujete z pohodlia domova a tovar nájdete na web stránkach či sociálnych sieťach detailne nafotený. Môžete tak komfortne nakupovať jednoduchým stlačím tlačidla. Problém však býva v tom, že rovnako ako pri iných internetových obchodoch vám tovar nemusí sedieť alebo môže vyzerať odlišne ako na fotografii. Mnoho online second handov však ponúka možnosť vrátenia tovaru, keďže ide o jedinečné kúsky a tak nie je možné zmeniť jeho veľkosť.

Nákupy

Pre dospelých i deti

V kamenných predajniach, ale i online second handoch sa okrem oblečenia či obuvi pre deti čoraz viac vyskytuje aj detský tovar. Rodičia totiž dobre vedia, že za pár drobných môžu pre svoje ratolesti nakúpiť kvalitné oblečenie. Deti rýchlo rastú a rodičia nie sú ochotní za oblečenie na krátke obdobie zaplatiť plné sumy. V second handoch tak nájdete tovar pre deti rôznych vekových kategórií, od batoliat po tínedžerov.

Nákupy

Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Túžite už roky po značkových lodičkách či kabelke, no nemôžete si ich dovoliť? Tak sa po nich skúste poobzerať v second hande. Existujú totiž aj second handy určené pre náročnejších zákazníkov, kde sa predáva luxusný tovar rôznych svetových značiek za zlomok plnej sumy. Aj bežná žena si tak môže vďaka bazáru vykračovať po ulici s luxusnou kabelkou v ruke.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com