Vyberte si z luxusných dizajnových noviniek

95
Novinky

Poetická hra vo výške

Tím profesionálov z kanadského štúdia d´Armes vytvára nadčasové svietidlá s nápaditými prvkami vyvolávajúcimi jedinečné emócie. Na tohtoročnom Design Week v Miláne zaujal kolekciou osvetľovacieho systému Etat-des-Lieux. Z ručne fúkaných sklenených gulí visiacich na širokých pásoch rôznej dĺžky možno vytvoriť pôsobivý priestor. Malý svetelný vesmír, ktorý rozžiari aj náš vnútorný svet radosťou i nádejou.

Novinky
Osvetľovací systém Etat-des-Lieux

S osobitým kúzlom

Novinky
Madame Verdoux Black Gold -očarujúca barová skrinka

Spoločnosť Scarlet Splendour prezentovala exkluzívnu kolekciu Gold Reserve. Na jej vzniku sa podieľalo viacero významných svetových dizajnérov. Kolekcia pozostávajúca z rôznych produktov vyniká majstrovským remeselným spracovaním a luxusnou farebnosťou. Pod názvom Madame Verdoux Black Gold sa skrýva očarujúca barová skrinka s bohatou mosadznou intarziou a vnútrom z prvotriednej kože. Dizajn: Matteo Cibic.

Potešenie na každý deň

Pôvabný stolík Java sa priam núka do spoločnosti priateľských debát pri rozvoniavajúcej káve. Dizajnérov portugalskej spoločnosti Caffe Latte pri tvorbe inšpirovala skutočnosť, že na indonézskom ostrove Jáva sa káva kultivuje už od 17. storočia. Typickú zemitú, až orieškovú chuť symbolizuje stolík s doskami z tmavého orechu. Syntetická koža a farebnosť pripomínajú lahodné podoby kávy.

Novinky
Pôvabný stolík Java

Tradične moderná

Novinky
Dizajn – Leo Čellár

Výrobné družstvo Javorina aj tento rok potešilo milovníkov masívneho nábytku a nadčasového dizajnu novinkami, za ktorými opäť stojí ikona slovenského dizajnu – Leo Čellár. V kolekcii nájdeme aj vertikálne koncipovanú komodu, ktorá môže slúžiť ako barová skrinka či šikovná domáca kancelária. Vytvoríme si ju sklopením dvierok v ľavej časti, a to vo výške písacieho stolíka. Dve zásuvky pod nimi sú vybavené push systémom otvárania. V pravej časti skrinky sa nachádzajú dekoratívne otváracie dvierka. Komoda je dostupná so zavesením na stenu alebo s vyššou kovovou podnožou.

Elegantná víťazka

Portugalská dizajnérka Joana Santos Barbosa vytvorila jedálenskú stoličku Arches, za ktorú získala prestížne ocenenie The International Best Chair Design Award. Stolička je zaujímavá dizajnom, ktorý je ovplyvnený architektúrou. Oblúky prekrížené na rôznych úrovniach tvoria konštrukciu, pričom sa spájajú len v jednom bode. A do tejto zostavy je dôvtipne zakomponované zvýšené operadlo. Kontaktu nôh s podlahou bránia špeciálne mosadzné násadce.

Novinky
Joana Santos Barbosa, stolička Arches

Zábavná Turner

Novinky
DelightFULL, Tina Turner.

Pri tvorbe stolovej lampy v štýle art deco sa dizajnéri DelightFULL inšpirovali nezabudnuteľnými tanečnými pohybmi ikonickej popovej speváčky Tiny Turner. Ručne vyrobenú lampu s mosadzným telom skrášľuje pozlátená povrchová úprava. Päť pohyblivých oblúkov možno otočiť do požadovanej polohy, čo umožňuje vytvoriť kompozíciu ladiacu so štýlom miestnosti. Výška: 60 cm. Priemer: 30 cm.

Ako z bondovky

Komoda Monocles je dokonalý kus nábytku pre milovníkov retra. Z masívneho orechového dreva s pozlátenou mosadznou povrchovou úpravou rozžiari každý interiér. Vyryté kruhy na prednej a bočnej strane dodávajú tomuto kúsku charakter pripomínajúci klasické filmy, najmä bondovky. Prednú časť komody tvoria tri dvierka, ktoré sa zatvárajú pomocou magnetov. Výška: 79,8 cm. Šírka: 162 cm. Hĺbka: 48,6 cm.

Novinky
Komoda Monocle

Premeny listov

Novinky
Carpet Edition, kolekcia Foliage

V dielni talianskeho výrobcu kobercov Carpet Edition vznikla pozoruhodná kolekcia Foliage. Čaro prírody dizajnéri pretavili do štyroch kobercov, pričom každý venovali jednému ročnému obdobiu. Model Winter evokuje brečtan a cezmínu vo farebnosti pripomínajúcej zasnežené zimné výhľady – od bielej po zelenú s rôznymi tónmi sivej. Obzvlášť mäkký a odolný koberec vyrobili zo stopercentnej novozélandskej vlny, ktorá sa vyznačuje výbornými tepelnými vlastnosťami. Dizajn: Studio Romani Saccani Architetti Associati.

Text: Dagmar Murgašová, foto: firmy, Pixabay