Nástenný kresliaci robot oživí váš pracovný priestor

94
Robot

Robot – pisár Scribit a Worry Lines vytvorili v ére COVIDu-19 sériu ilustrácií, ktoré ozdobia vašu stenu pozitívnymi a povzbudzujúcimi správami.

„Nezvyčajné rituály v práci“ je odľahčený ilustrovaný sprievodca k opätovnému vstúpeniu do pracovného života v týchto veľmi stresujúcich rokoch. Príručka obsahuje sadu kresieb, ktoré sú vytvorené v typickom „nezvyčajne utešujúcom“ štýle Worry Lines, a ktoré je možné reprodukovať pomocou programu Scribit na stene alebo okne akéhokoľvek pracovného priestoru s cieľom rozptýliť stres z práce alebo zdieľať jednoduché správy, čo povzbudia vás a vaše okolie. Obsah bol vyvinutý v spolupráci s európskou coworkingovou sieťou Talent Garden a je k dispozícii na celom svete ako súčasť platformy na streamovanie umenia Scribit, niekedy označovanej aj ako „Spotify-for-Art“.

Robot
Robot umožňuje okamžite premeniť stenu na umeleckú plochu.

Povzbudzujúci humor

Scribit je prvý robot na opätovné písanie na stenu na svete, ktorý dokáže zmeniť akýkoľvek zvislý povrch na obrazovku s nízkou frekvenciou obnovovania. Funguje ako „tlačiareň na steny“, predstavuje nový spôsob prezentácie digitálneho obsahu a používateľom umožňuje premeniť akúkoľvek stenu na umeleckú plochu podľa vlastného želania. Pre umožnenie návratu do pracovného života Scribit vtipným spôsobom spojil svoje sily s obľúbenou instagramovou ilustrátorkou Worry Lines, ktorej kresby predstavujú témy ako duševné zdravie, klimatická kríza, vzťahy, starostlivosť o seba a neutralita tela. Jej lineárny umelecký štýl je kompatibilný s popisovačmi Scribit, podporuje kreativitu a zlepšuje náladu v práci v ťažkom období.

Robot
Humor je korením života.

Nová predstava žitia

Kolekcia „Nezvyčajné rituály v práci“ obsahuje štyri kresby inšpirované každodennými zvykmi a okamihmi, ktoré súvisia so životom na pracovisku: od skrytých emócií za zdvorilými a formálnymi e-mailmi až po rôzne polohy za stolom zo súboru pravidiel daných mytologickými postavami. Chce, aby ste našli svoju duševnú rovnováhu tak ako múdra korytnačka, ktorá nám pripomína krásu pomalosti v Ezopovej bájke. Scribit Original od Worry Lines pokračuje v sérii spoluprác s umelcami, intelektuálmi, vedcami, dizajnérmi, nadáciami a kultúrnymi inštitúciami s cieľom propagovať univerzálne posolstvá a povzbudzujúci obsah pre používateľov Scribitu na celom svete. Spolupráca vznikla vďaka spoločnosti Talent Garden z Turína, ktorá je pobočkou najväčšej európskej komunity digitálnych inovátorov v rámci siete coworkingových areálov.

Predstavuje nový spôsob prezentácie digitálneho obsahu.

Obsadenie tímu Scribit: Carlo Ratti, Andrea Baldereschi (CMO), Andrea Bulgarelli (CTO), Ivan Lunardi (hlavný vývojár), Matteo Stoppa (vedúci výskumu a vývoja), Danilo Ronchi (vývojár), Riccardo Mereu (vývojár firmvéru pre juniorský výskum a vývoj), Gabriele Pertile (junior UX/UI dizajnér), Marco Conte (manažment produktového dizajnu), Vincent Leung (Scribit Originals), Svilena Sivova (PR a rozvoj obchodu), Stela Karabina (práca s verejnosťou), Federico Morando (špecialista digitálneho obsahu), Olaia Beltrán (manažment sociálnych médií), Zakaria Zarrouk (manažment technickej podpory), Seyedalireza Khatoonabadi (technický spolupracovník).

O Scribit

Scribit bol navrhnutý pod záštitou dizajnérskej a inovačnej spoločnosť CRA-Carlo Ratti Associati, pod vedením profesora MIT Carla Rattiho. Ide o robota na opätovné písanie na stenu, ktorý dokáže zmeniť akýkoľvek zvislý povrch na obrazovku s nízkou frekvenciou obnovenia, zobrazuje informácie z webu, obsah generovaný používateľmi a umenie. Funguje ako „tlačiareň na steny“, predstavuje nový spôsob prezentácie digitálneho obsahu a používateľom umožňuje premeniť akúkoľvek stenu na umeleckú plochu podľa vlastného želania.

Robot
Scribit Originals #13 sprístupnila spoločnosť Worry Lines vďaka nadácii Talent Garden Agnelli Foundation.

O Worry Lines

“Zdravím! Som Worry Lines. Maľujem jednoduché kresby, ktoré by sa dali popísať ako „mierne povzbudzujúce“, „nezvyčajne upokojujúce“ a „príliš relevantné“. Okrem iných bežných starostí kreslím námety z duševného zdravia, klimatickej krízy, vzťahov, starostlivosti o seba a telesnej neutrality. Často kreslím malú postavu, ktorá nemá skoro žiaden krk. Rada pracujem s vizuálnymi slovnými hračkami, idiómami a vtipnými metaforami. Nechávam sa oslovovať v ženskom rode a moje obľúbené emoji sú klauni, za ktorými nasleduje bezodná jama. Nie som vyučená ilustrátorka, ale kreslím dennodenne a každý deň zdieľam kresbu aj na svojom instagramovom účte.”

Text: V2com, DM, foto: Scribit, Pixabay