Interiér v „nude“ odtieňoch

189
Interiér

Nude odtiene sa v interiéri objavujú rok čo rok. Pôsobia harmonicky, dajú sa ľahko skombinovať s inými farbami, a tak nikdy nevyjdú z módy.

Piesková, karamelová či béžová s nádychom ružovej a fialovej sú momentálne absolútnym trendom v oblasti interiérového dizajnu.

Nadčasovosť a útulnosť

Nude odtiene sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí milujú jednoduchosť a čisté línie. Sú nadčasové, neutrálne a výborne si rozumejú s prírodnými materiálmi i klasickým drevom. Izba zariadená v nude farbách pôsobí útulne a jemne. Béžové odtiene možno skombinovať tón v tóne, alebo sa môžu stať základom pre výraznejšie farby, ako sú modrá či zelená. Výborne vyzerajú v spálni, ale aj v obývacej izbe a pracovni. Dokážu totiž upokojiť a zároveň nepôsobia príliš rušivo.Interiér

Teplé odtiene

Vytvoriť povestné „teplo domova“ nie je vôbec ťažké. Pomocou nude odtieňov vnesiete do príbytku pocit tepla. Piesková či jemná karamelová farba nájdu svoje uplatnenie nielen na stenách, ale aj na väčších kusoch nábytku, ako sú postele či sedacie súpravy. Aby interiér nepôsobil jednoliato, podčiarknite ho výraznejšími teplými farbami, ako sú oranžová a žltá.Interiér

Pre romantické duše

Nežné pastelové odtiene potešia nielen milovníkov romantiky. Klasickú béžovú či krémovú doplňte staroružovým alebo jemným fialovým odtieňom. Tieto farby môžete zvoliť na doplnkoch, ako sú závesy, koberce, prikrývky či vankúše. Ak vás po čase nádych romantiky omrzí, jednoducho ich vymeníte za inú farebnú kombináciu.

Boho štýl

InteriérBéžová a ďalšie nude odtiene sú priam typické pre stále obľúbenejší štýl bývania – boho. Boho štýlu dominujú najmä béžová, slonovinová a jemná piesková farba. Interiér pôsobí útulne aj vďaka použitým materiálom. K nude odtieňom sa hodia ľan, ratan, bambus a juta. Bambusový či ratanový nábytok osvieži každý interiér a dodá vášmu príbytku dovolenkový nádych. Nezabúdajte však ani na doplnky v nude odtieňoch, ktoré sú príznačné pre tento štýl – jutový koberec, macramé závesnú dekoráciu alebo ľanový pléd. Práve tie dodajú priestoru ten správny pocit domova a útulnosti.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com