Najnovšie trendy v kuchynských linkách

246
Kuchyňa

Kuchyňa je srdcom domova a miestom, kde počas dňa trávime najviac času.

Preto je dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne. Ak ste sa rozhodli, že je ten správny čas vymeniť kuchynskú linku za novú, inšpirujte sa aktuálnymi trendmi.

KuchyňaNeutrálne odtiene striedajú farby

Hoci klasické drevo pri kuchynských linkách nikdy nevyjde z módy, čoraz obľúbenejšie sú kuchyne v rôznych farebných vyhotoveniach. Tlmené odtiene farieb, ako sú koralová, zelená, či vínová, sú správnou voľbou pre ľudí, ktorých už omrzela klasika. No na trhu dnes nájdeme aj kuchynské linky v skutočne výrazných farbách – modrá, žltá, či dokonca ružová. Tie sú však väčšinou len sezónnou záležitosťou. Preto ak hľadáte kuchynskú linku, ktorá bude aj po rokoch vyzerať moderne, stavte radšej na tlmenejšie farby.

Minimalistický štýl

Ak patríte k milovníkom čistých línií, zvoľte kuchyňu v jednoduchom prevedení. Jednoliate línie, pocit čistoty a vzdušnosť – práve to evokujú kuchyne v škandinávskom štýle. Pri vstupe do kuchyne by nás mala upútať uprataná linka, na ktorej sa nenachádzajú zbytočné spotrebiče či kuchynské pomôcky. Tie by mali mať svoje miesto v jednotlivých zásuvkách. Rovnako je to aj s chladničkou, ktorá by mala byť zabudovaná do kuchynskej linky tak, aby ju nebolo vidieť.KuchyňaOstrovček ako dominanta priestoru

Obývačka spojená s kuchyňou nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným. Otvorený a vzdušný priestor totiž vyhľadáva čoraz viac ľudí. Výborným spôsobom ako opticky oddeliť priestor je umiestniť do kuchyne ostrovček. Ten skvelo nahradí jedálenský stôl, vytvorí ďalší odkladací priestor a zároveň sa môže stať aj ďalšou pracovnou plochou. Mnohokrát je práve na ostrovčeku umiestnená varná doska či kuchynský drez.Kuchyňa

Sklenené detaily

Zasklené skrinky, ktoré poznáme ešte z kuchýň našich babičiek, zažívajú comeback. Skvelo vyzerajú v kombinácii s drevom, ale aj mramorom. Sklá sú priehľadné i v modernej matnej úprave. Okrem skriniek sa sklo začína objavovať aj v podobe zásteny za linkou. Zásteny kuchyňu ozvláštnia, keďže sa dajú vyrobiť v rôznych prevedeniach a vzoroch. Zároveň je ich údržba omnoho ľahšia ako pri klasickom obklade.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com