Aróma difuzéry sú in

104
Aromaterapia

Sú elegantné a nadčasové. Pôsobia ako štýlový doplnok v interiéri, no s pridanou hodnotou.

Aróma difuzéry sú čoraz obľúbenejším pomocníkom v domácnosti. Okrem toho, že vzduch v miestnosti príjemne prevoňajú, pôsobia blahodarne aj na dýchacie cesty.

Voňavý spoločník

Každý túži po príjemne prevoňanej domácnosti. Klasické osviežovače vzduchu na chvíľu domácnosť osviežia, no po pár minútach ich už necítime. Okrem toho, čiastočky, ktoré obsahujú, nemajú žiadne pozitívne účinky na naše dýchanie. Po tradičných aróma lampách, do ktorých sa nakvapkali aromatické oleje a zapálila sviečka, prišli na trh v posledných rokoch aróma difuzéry. Tie do ovzdušia rozptyľujú oleje a vytvárajú chladnú hmlu. Navodia príjemnú atmosféru a zároveň pomáhajú bojovať proti stresu.

Aromaterapia

Vyberte ten správny

Na trhu v súčasnosti nájdete desiatky rôznych aróma difuzérov. Líšia sa nielen svojím zovňajškom, ale aj vlastnosťami. Drahšie prístroje väčšinou disponujú časovačom, pomocou ktorého si nastavíte čas, dokedy má ostať prístroj zapnutý. Taktiež mnohokrát obsahujú funkciu zvlhčenia vzduchu, a tým nahrádzajú klasické zvlhčovače. No aj pri lacnejších variantoch často nájdeme rôzne pridané funkcie. Jednou z nich je možnosť zapnutia LED svetla, ktoré v miestnosti vytvára jemné tlmené farebné svetlo. Pri niektorých difuzéroch sa svetlo mení automaticky, pri iných môžete intenzitu a farbu osvetlenia ovládať.

Aromaterapia

Éterické oleje

Výber difuzéra je dôležitý, no ešte dôležitejšie sú oleje, ktoré do neho pridáme. Siahnite po stopercentných prírodných olejoch, ktoré sa dajú kúpiť v overených špecializovaných obchodoch. Existujú totiž aj rôzne náhrady, ktoré sa tvária ako prírodné oleje, no sú len zmesou rôznych látok. Ak potrebujete zrelaxovať, siahnite po levanduľovom olejčeku, ktorý môžete do difuzéra pridať aj pred spaním. Pri dýchacích problémoch nakvapkajte do prístroja pár kvapiek eukalyptového či mätového olejčeka. Domácnosť krásne prevoňajú oleje s vôňou cédrového dreva, pomaranča a borovice.

Aromaterapia

Pôsobivá dekorácia v interiéri

Keramické, drevené či pripomínajúce soľnú lampu – aróma difuzéry nájdeme v rôznych tvaroch, vyhotoveniach a materiáloch. Tak si každý môže vybrať model, ktorý skvelo ladí s interiérom. Mimoriadne obľúbené sú najmä tie s kombináciou dreva či v minimalistickom vyhotovení. Nahraďte tak klasické dekorácie štýlovým difuzérom, ktorý sa v domácnosti stane nielen pôsobivou dekoráciou, ale aj príjemným spoločníkom.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com