Čo nás môže potešiť…

149
Elektronika

Opäť sme sa posunuli o nejaký čas vpred, čo znamená, že môžeme odhaliť ďalšie zaujímavé produkty z oblasti elektroniky.

Spotrebná elektronika má množstvo oblastí, či už sa týkajú domácností, firiem alebo individuálnych spotrebiteľov. Naša ponuka zaujímavostí je nasledujúca:

Niečo pre kameramanov

Spoločnosť GoPro predstavila dronovú kameru FPV (First Person View) s označením HERO 10 Black Bones. Kvôli svojmu určeniu neobsahuje batérie (napájanie z dronu), displej a reproduktory. Jej hmotnosť je iba 54 gramov, je teda najľahším takýmto zariadením, avšak vybavená je špičkovým snímaním obrazu a stabilizáciou. Kamera dokáže natáčať videá 5,3K pri 60 snímkach/s a 4K pri 120 snímkach/s.

Bones-Cinelog-HD30-On-Black-4K
Kamera GoPro HERO 10 Black Bones

Špičkový zvuk a príťažlivý dizajn

Slúchadlá Beoplay EX od spoločnosti Bang & Olufsen ponúkajú kvalitné materiály, špičkový zvuk a moderný dizajn. K dispozícii sú v troch farebných variantoch – Anthracite Oxygen, Gold Tone a Black Anthracite – ich súčasťou je hliníkové odkladacie puzdro. Na jedno nabitie a pri zapnutom ANC sú schopné ponúknuť 6-hodinovú zvukovú prevádzku, bez neho je to 8 hodín a v kombinácii s 380 mAh batériou v puzdre až 28 hodín. Meniče s priemerom 9,2 mm a podpora kodeku aptX sú zárukou kvalitného zvukového prednesu. Podanie zvuku možno upraviť aj v aplikácii pre Android a iOS. K dispozícii je Bluetooth 5.2 a možnosť multipoint pripojenia.

Bang & Olufsen Beoplay EX
Kvalitné slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay EX

Laserové projektory 4K

Spoločnosť Sony predstavila dva laserové projektory pre domáce kino – VPL-XW5000ES a VPL-XW7000ES. Prvý poskytuje jas 2000 lumenov, využíva novú čipovú sadu X1 Ultimate For Projector. Kvôli širokému zobrazeniu farebného spektra je použitý nový systém Triluminos PRO, podporujúci technológie HDR Enhancer. Nové čipy SXRD Sony majú pri rozlíšení 3840 x 2160 uhlopriečku iba 0,61 palca, vďaka menšej vzdialenosti pixelov sa dosahuje detailnejší obraz. Objektív sa nastavuje ručne. Vyšší rad VPL-XW7000ES má jas až 3200 lumenov. Prémiový objektív zaručuje detailnejší a ostrejší obraz. Vystrojený je technológiou Live Color Enhancer, ktorá dodáva kvalitnú sýtosť farieb a tým aj prirodzený obraz. Okrem toho má motorizované ovládanie objektívu.

Sony VPL-XW5000ES
Laserový projektor Sony VPL-XW5000ES

Vertikálna bezdrôtová myš

Spoločnosť Logitech uviedla na trh ergonomickú vertikálnu bezdrôtovú myš Lift, ktorá má prispieť k vyššej produktivite práce a menšej únave pri práci s počítačom. Určená je pre menšie a stredne veľké ruky pravákov aj ľavákov. Možno ju bezdrôtovo pripojiť k počítačom s operačnými systémami Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iPadOS alebo Android. Technológia Logitech Flow umožňuje súčasnú prácu až na troch zariadeniach s rôznymi operačnými systémami.

Logitech Lift
Vertikálna bezdrôtová myš Logitech Lift

Soundbar s odporúčaním

Výhodný pomer cena/úžitkové vlastnosti ponúka nový soundbar Denon DHT-S217. Osadený je dvoma subwoofermi (75 mm) hrajúcimi smerom nadol, dvoma 1-palcovými výškovými meničmi a dvoma strednotónovými reproduktormi s rozmermi 90×40 mm. Podporovaný je priestorový 3D zvuk Atmos, okrem toho nechýba podpora formátov Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus alebo PCM. Nové televízory sa pripájajú cez HDMI eARC konektor, k dispozícii je vstup HDMI, optický digitálny vstup a analógový vstup. Hudba sa dá streamovať prostredníctvom Bluetooth.

Soundbar Denon DHT-S217
Soundbar Denon DHT-S217

Text: Peter Stano, foto: GoPro, Bang & Olufsen, Sony, Logitech, Denon