Ako sa obliecť do práce v lete?

201
Oblečenie

Letné horúčavy nás vedia poriadne potrápiť. O to viac, ak trávime väčšinu dňa v kancelárii či inej uzavretej miestnosti.

Nie každé pracovisko je vybavené kvalitnou klimatizáciou. Preto je dôležité, aby sme do práce zvolili oblečenie, v ktorom sa budeme cítiť príjemne. Vyskúšajte tieto osvedčené tipy, vďaka ktorým sa v práci aj pri vysokých letných teplotách nezapotíte!

Pohodlnosť na prvom mieste

OblečenieAk v práci nemáte povinne stanovený dress code, no vaše zamestnanie si vyžaduje, aby ste ostali elegantná, siahnite po osvedčených kúskoch, akými sú sukňa či šaty. Počas horúčav voľte sukňu siahajúcu mierne nad kolená. V sukni takejto dĺžky nebudete pôsobiť vyzývavo a zároveň sa v nej nebudete potiť. Doplňte ju štýlovou blúzkou s volánmi alebo topom voľnejšieho strihu. Šaty sú skvelou voľbou na leto pre ženy každej postavy. Kvetinové potlače či rafinované strihy ozvláštnia každý pracovný look. Zabudnite však na minišaty alebo šaty s odhalenými ramenami či chrbtom. Absolútnym tabu by mal v práci byť aj výstrih. Ten na pracovisko rozhodne nepatrí a formalita oblečenia by mala byť dodržaná. Skvelou voľbou sú však trendové maxi šaty či zavinovacie šaty, v ktorých sa budete cítiť komfortne počas celého dňa.

Top kúsok leta

Neviete, v čom sa vybrať počas horúčav do práce? Tak stavte na voľné letné nohavice, ktoré sú top kúskom tohto leta. Môžete ich nosiť v dĺžke po zem či v netradičnej trojštvrťovej dĺžke. Voľné nohavice sa skvelo kombinujú s topmi, blúzkami či obyčajnými basic tričkami. Pre elegantný vzhľad môžete nohavice voľnejšieho strihu doplniť štýlovou sakovou vestou. Pod ňu zvoľte len jednoduché biele tričko a trendy outfit do práce je na svete!Oblečenie

Nohavicový kostým je in

Kvalitný nohavicový kostým vynosíte roky! Tento rok sa vracia opäť do ulíc a v oversize strihu je skvelou voľbou do práce. Tlmené farby však striedajú žiarivé farby, a tak sa bude nosiť vo výrazných odtieňoch, ako sú oranžová či zelená. K nemu už len zvoliť topánky na podpätku a môžete vykročiť v ústrety novým pracovným povinnostiam.

Zamerané na materiál

OblečenieSo stúpajúcimi letnými teplotami siahame pochopiteľne po kratšom odeve, no veľmi dôležitý je aj materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené. V lete sa preto vyvarujte umelých syntetických materiálov, ktoré cez oblečenie neprepustia pot a zároveň pokožku podráždia. V práci sa budete príjemne cítiť v tenkých priedušných tkaninách – bavlna, ľan či čoraz obľúbenejší mušelín. Dôležité je aj to, akú farbu oblečenia zvolíte. Ak si to pracovný dress code nevyžaduje, vyhnite sa tmavým tlmeným farbám. Tie si nechajte na chladnejšie ročné obdobie a zažiarte v práci v príjemných pastelových odtieňoch. Svetlé farby navyše odrážajú slnečné svetlo, a tak sa v takomto outfite budete cítiť príjemne aj vonku.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pexels.com