Z každého rožka troška

277
Novinky

Pri prezentácii zaujímavých produktov spotrebnej elektroniky sa dá vybrať vždy iba zopár, preto sa budeme venovať ďalším tipom na ich kúpu.

Bohatý je prísun mobilov, počítačov, tabletov, televízorov, slúchadiel a iných zariadení, ktoré nám uľahčujú každodenný súkromný aj profesijný život, alebo jednoducho slúžia na domáci relax a zábavu.

Dostupná kvalita

Medzi cenovo priaznivé novinky sa zaradil mobilný telefón Honor X7, ktorý ponúka kvalitný displej a výkonnú 5000 mAh batériu. Jeho srdcom je výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 680, obsahujúci osemjadrový procesor. Procesor je navrhnutý na lepšie multimediálne využitie, výkon sa oproti predchodcovi zvýšil v rámci CPU o 25 % a GPU o 10 %. Honor X7 beží na systéme Android 11 a má predinštalované služby Google. Výborný vizuálny vnem zaručuje 6,74-palcový FullView LCD displej so 16,7 miliónmi zobrazovanými farbami. Novinka disponuje štyrmi fotoaparátmi, zabezpečujúcimi zhotovovanie veľmi kvalitných snímok, podpora nahrávania videa poskytuje rozlíšenie 1920×1080 px.

Honor X7
Honor X7

Prenosná reprodukcia

V portfóliu značky JBL možno nájsť zaujímavý reproduktorový systém PartyBox 110, ktorý sa uplatní ako ozvučovací prostriedok v exteriéri, či už na párty, jachte, v telocvični, alebo pri práci mimo domu. Zvukový systém pozostáva z dvoch 5,25-palcových basových a dvoch 2,25-palcových výškových meničov (maximálny výkon 160 W RMS). Kvalitný zvuk zabezpečuje technológia JBL Original Pro Sound a k dispozícii sú taktiež dva stupne Bass Boost. PartyBox 110 poskytuje aj zábavné optické efekty (dajú sa vypnúť) a možno naň pripojiť rôzne periférne zariadenia. Vstavaná batéria zaručí až 12 hodín prevádzky.

JBL PartyBox 110
JBL PartyBox 110

Profesionálny projektor

Spoločnosť Sharp/NEC predstavila nový laserový projektor NEC PV801UL, ktorý bude dostupný od septembra 2022. Novinka zaujme používateľov jasným a vysokokvalitným obrazom. Kompaktný model je atraktívny pre flexibilné inštalácie v podnikových prostrediach a prostrediach vyššieho vzdelávania: široký výber šošoviek a technológia Edge Blending podporujú použitie dvoch alebo viacerých projektorov pre široké zorné uhly, geometrická korekcia eliminuje priestorové skreslenie premietaného obrazu, podpora ProAssist zas umožňuje jednoduché ovládanie a nastavenie projektora.

NEC PV801UL
NEC PV801UL

Špičkový systém

Spoločnosti Focal a Naim predstavili exkluzívny hi-fi systém: Focal Aria K2 926 & Naim Uniti Star. Desaťročná spolupráca týchto dvoch renomovaných výrobcov (pod skupinou Vervent Audio Group) teda pokračuje ďalšou zaujímavou ponukou. K špičkovému systému reproduktorov sa pridáva all-in-one prehrávač Uniti Star, ktorý umožňuje spravovať hudbu z rôznych zdrojov, akými sú streamingové platformy, CD prehrávače, TV, gramofóny atď.

Focal Aria K2 926 & Naim Uniti Star
Focal Aria K2 926 & Naim Uniti Star

Prémiové slúchadlá

Audeze pridáva do svojho portfólia nové otvorené slúchadlá s vysokou kvalitou. Ide o model s označením MM-500, ktorý je konštrukčne prispôsobený aj na dlhšie pohodlné používanie v štúdiách. Patentovaný magneticko-planárny menič Audeze pomáha zvládať rýchlejšie prechodové javy a vytvára presnosť, ktorá pomáha štúdiovým inžinierom dosahovať najlepšie možné výsledky. Nízka impedancia 18 ohmov tiež zaisťuje, že slúchadlá sú kompatibilné so všetkými štúdiovými rozhraniami. Frekvenčné pásmo je 5 Hz až 50 kHz a citlivosť 100 dB/1 mW.

Audeze MM-500
Audeze MM-500

Text: Peter Stano, foto: Honor, JBL, Sharp/NEC, Focal/Naim, Audeze