Najkrajšie pláže sveta vám učarujú

277
Pláž

Horúci piesok, šum vĺn a dych berúci západ slnka.

Mnohé pláže pripomínajú raj na zemi. Toto je päť najkrajších pláží sveta, ktoré vám svojou krásou učarujú a budete ich chcieť hneď navštíviť!

Punta Cana, Dominikánska republika

Dominikánska republika je skutočným tropickým rajom. Pre rozprávkovo nádhernú pláž Punta Cana, nachádzajúcu sa v srdci Karibiku, sú typické pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom. Niet divu, že patrí medzi najznámejšie plážové letoviská v krajine. Tieň v horúcich dňoch poskytujú obrovské palmy, ktoré sú neprehliadnuteľným prvkom pláže. Vstup do mora je pozvoľný, a tak je pláž vhodná aj pre rodiny s deťmi. Na pláži Punta Cana sa výborne zabavia aj mladí ľudia, keďže je známa svojím neutíchajúcim nočným životom. Krásne korálové útesy nabádajú k šnorchlovaniu, no pláž ponúka aj mnohé ďalšie športové aktivity.

Punta_cana
Pre rozprávkovo nádhernú pláž Punta Cana, nachádzajúcu sa v srdci Karibiku, sú typické pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom.

Koh Tao, Thajsko

Thajsko je obľúbeným turistickým cieľom najmä vďaka nádhernej prírode a prekrásnym plážam. Najkrajšie pláže Thajska sa nachádzajú na ostrove Koh Tao. Návštevníkom ponúkajú krištáľovo čistú vodu a horúci biely piesok. Bonusom je panenská príroda, rázovité kopce a romantické západy slnka. Ani na Koh Tao nechýbajú korálové útesy, ktoré sú útočiskom viacerých živočíchov, najmä korytnačiek. Koh Tao sa kvôli ich nadmernému výskytu nazýva „korytnačím ostrovom“. Obľúbenou voľnočasovou aktivitou je okrem šnorchlovania aj jachting či jazda na kajaku.

Koh tao
Najkrajšie pláže Thajska sa nachádzajú na ostrove Koh Tao.
Copacabana
Najznámejšia pláž Brazílie Copacabana

Copacabana, Rio De Janeiro

Najznámejšia pláž Brazílie Copacabana je pulzujúcim miestom plným zábavy a nočného života. Je dlhá štyri kilometre a patrí k najznámejším plážam sveta. Hoci tu nenájdete vytúžený pokoj a súkromie, máte zaručené, že nudiť sa nebudete ani sekundu. Luxusné obchody, bary a promenáda sú zárukou, že sa na pláž ešte budete chcieť vrátiť. Od roku 2012 je Copacabana zapísaná na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Maguana, Kuba

Najkrajší kút sveta? Podľa moreplavca Krištofa Kolumba to bola práve Maguana, najromantickejšia pláž na Kube. Pri pohľade na tropickú nádheru lemovanú kokosovníkmi a mangovníkmi mu musíme dať za pravdu. Maguana je miestom, ktoré ponúka odpočinok, no aj panenské zákutia prírody, ktoré treba prebádať. Neďaleko pláže sa nachádza mestečko Baracoa dýchajúce históriou, ale aj pravou kubánskou atmosférou. Deň strávený na pláži tak môžete zakončiť dobrým jedlom v miestnej reštaurácii či pohárikom svetoznámeho kubánskeho rumu.

Maguana
Najkrajší kút sveta? Podľa moreplavca Krištofa Kolumba to bola práve Maguana.

Navagio, Grécko

Krásne pláže nabádajúce k odpočinku nájdeme aj v Európe. Jednou z nich je pláž Navagio, nachádzajúca sa na gréckom ostrove Zakynthos. Táto piesočná zátoka je nenápadná a izolovaná, no každý rok tu prúdia desiatky turistov. Obrovské vápencové útesy, priezračné more a čarovné morské jaskyne robia zo zátoky právom najkrajšiu pláž ostrova. Pláž Navagio je opradená aj mnohými historkami, no najväčšie sa viažu ku stroskotanej lodi Panagiotis, ktorej vrak sa dodnes nachádza priamo na pláži.

Navagio
Pláž Navagio, nachádzajúca sa na gréckom ostrove Zakynthos.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com