Špeciálna starostlivosť o pleť v lete

155
Pleť

Slnečné lúče, morská voda či vietor vedia dať našej pokožke v lete poriadne zabrať.

Práve v tomto období ju treba chrániť a ošetrovať tak, aby netrpela. Ako sa teda starať o pokožku počas letných mesiacov?

Pleť

Čistenie je základ

Pravidelné čistenie ráno a večer je základom starostlivosti o pokožku, obzvlášť v lete. Práve v tomto období sa pleť najčastejšie mastí a potí. Zachytáva tiež rôzne nečistoty – prach či peľ, a tak je čistenie priam nevyhnutnosťou. Skvelým pomocníkom na čistenie pleti sú rôzne penové emulzie, čistiace gély, ale aj micelárne vody. Tie pokožku šetrne zbavia nečistôt a zároveň ju nevysušujú.

Dajte pokožke napiť

PleťV horúcich letných dňoch sa naša pokožka rýchlo spotí a stráca vodu. Tak pleť môže vyzerať vysušene, mať sivastý nádych či strácať svoju pružnosť. Mdlá pleť bez hydratácie je tiež náchylnejšia na vznik vrások. Potrebná je preto hydratácia nielen zvnútra, ale aj zvonku. Na to poslúžia vyživujúce pleťové mlieka či krémy. Pri hydratačných produktoch sa počas leta vyhnite hutným konzistenciám a radšej siahnite po tých, ktoré majú ľahké nemastné zloženie. V lete si aspoň raz za týždeň doprajte hydratačnú masku, ktorá pokožke dodá všetky potrebné živiny. SOS produktom pre vysušenú pleť je osviežujúci sprej na tvár, najlepšie s výťažkom z aloe vera či mäty. V priebehu pár sekúnd pleť osvieži a dodá jej potrebnú hydratáciu.

Zbavte sa prebytočnej kože

Pokožka si v lete zaslúži špeciálnu starostlivosť a na slnečné lúče ju treba vopred pripraviť. Preto jej aspoň raz do týždňa doprajte celotelový peeling. Zbaví pleť nečistôt a tiež zvyškov odumretej kože. Pokožka tak opäť získa svieži vzhľad a bude odľahčená. Po peelingovej procedúre nechajte pleť aspoň deň odpočívať a nevystavujte ju priamemu slnku. Po peelingu je totiž citlivejšia a náchylnejšia na spálenie.

Ochrana pred slnkom

PleťSlnečným lúčom sa v lete nevyhneme, a preto je kvalitný opaľovací krém must have leta. Chráni pokožku pred nežiaducimi účinkami slnečných lúčov a mnohé opaľovacie krémy sú obohatené aj o látky, ktoré zamedzujú vzniku pigmentových škvŕn či starnutiu pleti. Opaľovacie prípravky vždy nanášajte len na vyčistenú pokožku a nikdy ich neaplikujte na noc. Po opaľovaní pleť skvelo upokojí mlieko či sprej po opaľovaní. Mnohé produkty majú chladivý efekt a namáhanej pokožke dodajú aj potrebnú hydratáciu.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com