Interiér vo vidieckom štýle

234
Interiér

Útulnosť, idylickosť a neopozeranosť. Práve tak možno charakterizovať vidiecky štýl, ktorého prvky sa čoraz častejšie vracajú do interiéru.

Romantické kvetinové potlače, nábytok z minulých desaťročí či mäkké textílie vnesú do priestoru skutočné teplo domova. Vidiecky štýl si jednoducho zamilujete!

Súboj kontrastov

Vidiecky štýl v sebe mieša prvky starého a nového. Práve takáto kombinácia dodá interiéru nostalgický nádych. Pohľadajte na povale u babičky či v bazáre starožitností pohodlné kreslo alebo štýlovú komodu. Možno potrebuje len pár úprav a bude znova ako nová. Kreslo dajte prečalúniť a oživte ho novým poťahom a vankúšmi. Recyklujte staré kusy nábytku a dodajte im nový, neopozeraný vzhľad. Nepatria totiž len na chalupu a oživiť nimi môžete aj moderný interiér.

InteriérPestré farby

Vidiecky štýl je plný rôznych odtieňov, ktoré dokopy vytvárajú dokonalú súhru. Základnou farbou je predovšetkým klasická biela a tiež rôzne odtiene hnedej. Tieto farby sa ďalej kombinujú s pastelovými odtieňmi, ako sú ružová, baby modrá či zelená. Vo vidieckych domoch však často vídame aj pestré odtiene – príjemnú tehlovú, okrovú či elektrizujúcu fialovú.Interiér

Romantika na každom kroku

Kvety a vidiek k sebe jednoducho patria. Buď v podobe kytice plnej lúčnych kvetín, alebo uplatnené na rôznych textíliách či doplnkoch. Na stole sa bude skvelo vynímať porcelán s potlačou jemných kvietkov. Kvetiny vyzerajú efektne aj na vankúšoch, prikrývkach i závesoch. Textílie s florálnymi motívmi, ktoré pôsobia romantickým dojmom, doplňte ešte tkaninami s pásikmi či tradičným kockovým vzorom. Závan romantiky v sebe nesú aj volány, ktoré k vidieckemu štýlu už neodmysliteľne patria. Skvelo vyzerajú nielen na závesoch, ale aj na posteľných obliečkach.

S ohľadom na tradície

Starý nábytok je nábytok s dušou a tiež svojou tradíciou. Komoda s folklórnym motívom či starožitné zrkadlo, do ktorého sa pozerala ešte vaša prababička, to všetko sú predmety, ktoré dýchajú históriou a v priestore vyčaria nezameniteľnú atmosféru.

InteriérMajolika, petrolejová lampa či mohutná kovová posteľ sú veci, ktoré by ste možno na prvý pohľad vyhodili, no do vidieckeho štýlu dokonale zapadnú.

Dotyk prírody

Prírodné drevo nesmie chýbať v žiadnom vidieckom dome. Svoje miesto si nachádza v obývacej izbe a spálni, ale aj v kúpeľni či ústrednej miestnosti domu – v kuchyni. Zvoliť ho môžete nielen na kusoch nábytku, ale aj v podobe drevenej zásteny či na rôznych drevených doplnkoch. Kúsok prírody môžete do vidieckeho interiéru preniesť aj pomocou ďalších prírodných materiálov, ako sú ľan či bavlna.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com