Vo veľkom štýle

234
ATLAS - Parkview Square Interior

Vstúpte s nami do veľkolepého singapurského baru ATLAS, ktorý by pokojne mohol byť dejiskom slávneho románu F. Scott Fitzgeralda Veľký Gatsby. Zažite atmosféru 20. rokov minulého storočia, obdobie džezového veku a luxus vo svojom najkrajšom prevedení.

Bar ATLAS sa pravidelne umiestňuje v zozname najlepších barov sveta, od svojho vzniku ohuruje nielen úchvatným zariadením interiéru, ale takisto exkluzívnou ponukou vybraných špecialít a perfektným servisom. V momente, ako vkročíte do tohto výnimočného podniku, sa budete cítiť ako v inom svete a akosi elegantnejšie.

ATLAS - Parkview Square Interior
Hoci ste návštevníkom singapurského baru, vo vnútri sa budete cítiť ako v 20. rokoch minulého storočia kdesi na newyorskom alebo európskom večierku. Foto: EK Yap

Zažite autentické Art Deco

„Pripíjam na alkohol, ružové okuliare života.“ F. Scott Fitzgerald

Bar ATLAS je súčasťou honosnej budovy Parkview Square v Singapure, v ktorom sídli aj niekoľko ambasád. Moderná budova, dokončená v roku 2002, fascinuje architektúrou nesúcou sa v štýle Art Deco – jej autori našli inšpiráciu práve v európskych a newyorských impozantných stavbách, okrem iného aj v budove Chanin Building z roku 1929.

ATLAS - Parkview Square Interior
Všetko je zariadené s citom a do najmenších detailov. Foto: EK Yap

Pocta originálnemu menu

„Nikdy som neochutnal nič také chladné a čisté (ako martini).” Ernest Hemingway

Luxusný a do detailov prepracovaný barový priestor však ešte potreboval vlastné originálne menu, ktorého ponuka by prilákala milovníkov drinkov. Milionárke Vicky Hwang, majiteľke baru, sa pred niekoľkými rokmi podarilo zohnať tím odborníkov, aj vďaka ktorým sa dielo zavŕšilo. Bohatá ponuka nápojov a jedla, ktorá je oslavou tradície špecialít 20. rokov minulého storočia, nesklame žiadneho náročného gurmána. Nápojový lístok okrem iného pozostáva aj z prvotriednych európskych kokteilov a tej najlepšej kolekcie ginov, tvrdého alkoholu či šampanského, ktoré pochádzajú z rôznych kútov sveta.

Crown Utama
Crown Utama, foto: Benjamin Sim, ATLAS

Zostaviť výnimočnú kolekciu (ATLAS Collections) vybraných alkoholov trvalo niečo vyše dvoch rokov. V ponuke sú aj vzácne vína a whiskey z pivníc súkromnej zbierky Vicky Hwang a jej rodiny, ktoré sa dostali po takmer štyridsiatich rokoch od svojho počiatku do ponuky práve pre hostí baru. Skrátka, výnimočnosť si vyžaduje výnimočnú ponuku.

Oslava ginu

„Gin a tonic zachránil viac životov a hláv Angličanov, než všetci lekári v britskom impériu.“ Winston Churchill

Práve gin sa stal dominantou ponuky a zbierky baru ATLAS, o čom sa rozhodlo ešte v časoch, keď sa vytvárala filozofia ponuky kokteilov. Dnes sa môže ATLAS pýšiť jednou z najrozmanitejších kolekcií ginov na svete – rozdelené sú do siedmich kategórií, v ktorých možno nájsť množstvo chuťových profilov, rastlinných výťažkov a prejavov borievky. Výnimočný podnik dokonca ponúka možnosť stať sa členom takzvaného Juniper Society, komunity, kde možno spoznať skutočných milovníkov tohto lahodného alkoholického nápoja. Tu môžete nielenže ochutnať rôzne cenné giny, ale taktiež sa o nich všeličo zaujímavé dozvedieť, zúčastniť sa akcií, workshopov či výstav, a navyše sa vždy vo vybraný utorok v mesiaci koná takzvaný Juniper Tuesday, ktorého súčasťou je ochutnávka spolu s účasťou odborníka na gin.

Calle Alcalá
Calle Alcalá, foto: Benjamin Sim, ATLAS

A hoci je bar ATLAS veľkolepý, je otvorený pre všetkých ­– a preto ste v ňom vždy srdečne vítaní.

Text: Miriama Vojteková, zdroj: www.atlasbar.sg