Štýlová a praktická móda do dažďa

74
Móda

Jeseň sa o slovo hlási často premenlivým a daždivým počasím. Preto sa treba v tomto období vyzbrojiť oblečením, ktoré vás pred sychravými dňami dokonale ochráni. Gumáky a pršiplášť sú „must have“ kúskami, ktoré nesmú chýbať ani vo vašom jesennom šatníku!

Praktické aj štýlové kúsky

Móda do dažďa už dávno nie je len praktickou záležitosťou. V posledných rokoch sa totiž stala štýlovou súčasťou jesenného šatníka. Ak chcete počas jesene vyzerať trendy a zároveň nepremoknúť do nitky, siahnite po pršiplášti alebo pogumovanej parke, dáždniku a gumákoch. Pršiplášť môžete po lejaku dať zo seba dole a fungovať v outfite, ktorý máte pod ním. Pogumovaná parka však dokáže plnohodnotne nahradiť vrchný odev. Zvoliť ju tak môžete namiesto prechodnej bundy, trenčkotu či saka.

Móda

Vzory a farby

Že je móda do dažďa nudná a bez farieb? Súčasná ponuka oblečenia do dažďa vás presvedčí o opaku. Dominujú výrazné farby v rôznych bláznivých kombináciách, ale aj vzory. Súčasťou jesenného komba je nepochybne nepremokavý plášť, najlepšie vo farbách, ktoré zaženú pochmúrne počasie. Prevládajú najmä veselá žltá, zelená, červená či ružová. Jednotlivé farby možno medzi sebou kombinovať alebo ich zvoliť v celom outfite. Absolútnym favoritom tejto sezóny sa však stáva transparentný plášť doplnený o veľké vrecká, výrazné lemy či kapucňu. Hravé povahy môžu siahnuť aj po pršiplášti s metalickými odleskami.

MódaNohy v suchu

Pri výbere výbavy do dažďa nemožno zabudnúť ani na obuv, ktorá by mala byť pohodlná, ale zároveň funkčná. V súčasnosti gumáky už nevyzerajú odpudivo, práve naopak! Majú užšie tvary, nádherné vzory a niektoré majú dokonca aj opätok, a tak nahradia elegantnú obuv do práce. Pri odvážnejších modeloch gumákov nechýbajú ani rôzne rafinované detaily, ako sú flitre, šnurovania či dokonca platformy. Gumáky na platforme sa budú nosiť aj túto sezónu, a to v základných farbách – bielej aj čiernej.

MódaNevyhnutný doplnok

V kabelke či ruksaku nesmie na jeseň chýbať ani dáždnik. Ak ho nechcete držať po celý čas v ruke, zaobstarajte si praktický skladací model. Vyberať môžete aj z rôznych dizajnov dáždnikov, keďže súčasná ponuka je veľmi pestrá. Mimoriadne obľúbené sú najmä abstraktné vzory, vtipné grafiky, ale aj romantické potlače. Dáždnik je tak doplnok, ktorý dotvorí a rozžiari váš jesenný outfit do daždivého počasia.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pinterest.com