Bývanie inšpirované anglickým vidiekom

357
Interiér

Nedbalá elegancia, koloniálne motívy, viktoriánsky šmrnc. Aj to je interiér ako vystrihnutý z romantických príbehov Jane Austinovej. Preneste čaro anglického vidieka aj k vám domov!

Viktoriánsky štýl

Anglický vidiecky štýl je vhodný pre všetkých milovníkov nežnej elegancie a pohodlnosti s prvkami viktoriánskeho štýlu. Izby inšpirované anglickým vidiekom už na prvý pohľad pôsobia útulne, avšak stále noblesne. Interiéru často dominuje robustný nábytok v pohodlnom čalúnenom prevedení a z materiálov prevláda najmä drevo. V obývačke nesmie chýbať veľká sedačka s množstvom mäkkých vankúšov, rovnako ako mohutný stôl so stoličkami, ktorý ozvláštni jedálenskú časť. Spálňa v anglickom štýle sa nezaobíde bez veľkej postele a množstva textílií. Naopak v kuchyni nesmie chýbať masívna kuchynská linka, príborník, ale aj kvetinový textil.

Interiér

Romantika všade navôkol

Azda niet romantickejšej krajiny, než je Anglicko. Romantickosť sa tak prirodzene prenáša aj do štýlu bývania. Okúzľujúci vidiecky štýl jednoznačne definujú florálne motívy, ale aj roztomilé záclonky, závesy i olejomaľby, ktoré v anglických interiéroch nájdeme snáď na každom kroku. Pocit útulnosti miestnosti dodá aj krb, ktorý nielen zahreje, ale vyčarí aj pravú romantickú atmosféru.

InteriérV znamení luxusu

Interiér v štýle anglického vidieka sa nesie v znamení luxusu, ktorý mu dodávajú farby a zaujímavé vzory. Prevažujú najmä základné farby – biela, krémová či čierna v kombinácii s výraznejšími odtieňmi červenej, tmavomodrej či zelenej. Kúsok anglického vidieka do priestoru vnesiete pomocou vzorov. Na závesoch, tapetách či kobercoch skvelo fungujú geometrické vzory, vodorovné pásy, ale aj nežné kvetiny. Drevo nájdeme uplatnené nielen na nábytku či podlahách, ale aj trámoch, ktoré vo vidieckom interiéri bývajú často priznané.

InteriérPompézne doplnky

Okázalé doplnky sú pre tradičný anglický interiér priam typické. Na každom kroku to jednoducho dýcha luxusom a pompéznosťou. Bohato zdobené krištáľové lustre, zlaté doplnky či kamenné sochy oživia každý priestor a dodajú mu nadčasový nádych. Celkový charakter miestnosti však dotvárajú aj obrazy, ťažké závesy, hodiny či stojace lampy.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pexels.com