Inovatívne technológie zdobia najväčšiu a najmodernejšiu lekáreň

116
Super Dr. Max

Spoločnosť Samsung sa podieľala na vybavení najnovšej lekárne siete Dr. Max, ktorá je jedinečná predovšetkým inovatívnymi technológiami, ale aj službami a neštandardne veľkou rozlohou. Nedávno otvorená veľkoformátová lekáreň Super Dr. Max sa nachádza v bratislavskom Avion Shopping Parku a ide o koncept, ktorý je prvý svojho druhu na Slovensku.

Okrem množstva Samsung displejov zdobí prevádzku aj vlajková loď Samsung The Wall 1.2 All-in-One. Návšteva tejto najmodernejšej lekárne sľubuje jedinečný zážitok, ktorý udáva trendy lekárenstva do budúcnosti.

Dr. Max sleduje najnovšie technológie a inovácie, ktoré postupne zavádza do svojich lekární na Slovensku, ktorých je v súčasnosti 409. Samsung ako technologický líder sa preto stal prirodzeným partnerom aj pri zariaďovaní najväčšej a najmodernejšej prevádzky tejto obľúbenej siete. Super lekáreň sa rozprestiera na ploche 865 m² a je vybavená viacerými informatívnymi LCD displejmi značky Samsung. Klenotom priestoru a doslova odvážnym posolstvom na stene je The Wall 1.2 All-in-One.

Super Dr. Max

Technológia, ktorá zažiari aj v lekárni

Najmodernejší displej poskytne zákazníkom ohromujúci zážitok, ktorý berie dych vďaka špičkovej kvalite obrazu, vysokému rozlíšeniu, vyšperkovaným funkciám a dizajnovým prvkom. „Umiestnenie v priestoroch lekárne dokazuje všestranné využitie tohto inovatívneho displeja v rôznych odvetviach. Množstvo možností inštalácie vyhovuje každému priestoru, ktorý vďaka The Wall doslova zažiari. Sme hrdí na to, že ho vyrábame v Samsung Electronics Slovakia a zdobí aj túto super lekáreň,“ deklaruje Petr Ritz, Senior Professional B2B Sales Management.

Otvorenie Super Dr. Max predstavuje významný míľnik komplexnosťou služieb, ktoré ponúka zákazníkom, ale aj technológiami, ktoré pritom pomáhajú farmaceutom. „Pri zariaďovaní lekárne Super Dr. Max sme kládli veľký dôraz na technologické vybavenie, ktoré zlepšuje zákaznícku skúsenosť a uľahčuje prácu nášho personálu. Aj preto sú súčasťou našej najväčšej lekárne jedinečné produkty od Samsungu, ktoré dotvárajú moderný priestor a dopĺňajú použité inovatívne prevádzkové riešenia. Vďaka moderným technológiám, ako sú napríklad tiketovacie systémy alebo diagnostické prístroje, môžu lekárnici efektívne využiť čas a svoju odbornosť pri starostlivosti o pacientov a zákazníkov,“ tvrdí Jiří Krákora, riaditeľ IT Dr. Max Slovensko. Veľkoformátová lekáreň disponuje napríklad aj plnoautomatickým dispenzačným robotickým systémom, ktorý je s 12 metrami najdlhším robotom z dnes už 20 inštalovaných v lekárňach Dr. Max na Slovensku.

Super Dr. Max

Inovatívny spôsob inštalácie

Vizuálnym hrdinom v super lekárni je 110-palcový 2K a full HD displej The Wall All-in-One. Dokonalú hĺbku odtieňov čiernej zabezpečuje technológia Black Seal. Skutočne čierne pozadie displeja zaistí dokonalú uniformitu a vytvára jemné plátno s čistejšími úrovňami čiernej a vylepšenou hĺbkou. Výsledkom je fascinujúci kontrast a krištáľová čistota každého detailu. The Wall sa vyznačuje aj fantastickou čistotou farieb vďaka technológii Ultra Chroma. Farby ožijú v dynamických odtieňoch a vytvoria scény, ktoré sú ako zo skutočného života. Kratšie vlnové dĺžky v porovnaní s klasickým LED displejom následne prinesú až dvojnásobne čistejšiu paletu RGD. Navyše inovatívny spôsob inštalácie zaberá oveľa menej času než kedykoľvek predtým. Kvalitná montáž je vytvorená na mieru vrátane dôležitých komponentov All-in-One a dve osoby ju hravo zvládnu za menej ako 2 hodiny.  Široké možnosti využitia Samsung displejov Prvé skúsenosti z umiestnenia najmodernejšieho displeja The Wall All-in-One v priestoroch Super Dr. Max v bratislavskom Avion Shopping Parku naznačujú, že technologické inovácie neodmysliteľne patria aj do lekárenstva. Nová veľkoformátová lekáreň je príkladom toho, akým smerom sa môže v budúcnosti uberať starostlivosť o ľudí v prostredí modernej lekárne. Inovatívne produkty spoločnosti Samsung aj tu dokazujú široké možnosti ich využitia v rozličných oblastiach obchodu a priemyslu.

Text: seesame, foto: Samsung Electronics Czech and Slovak