Letný interiér: Čo v ňom nemôže chýbať?

133
letny interier

Leto je už za rohom, a to je najvyšší čas premeniť svoj nudný interiér na letnú dovolenkovú oázu. Takto sa vám to podarí!

Ratanová krása

K letu už neodmysliteľne patria ľahké a prírodné materiály. Obľúbeným materiálom, ktorý sa používa nielen na záhradný nábytok, je ratan. Vynikne aj v letnom interiéri, do ktorého vnesie závan exotiky.

letny interier

Výrazné farby

Po chladných dňoch sa nám žiada interiér ozvláštniť a presvetliť pestrými farbami. Hravý priestor získate, ak v ňom použijete farby, ako sú svetlozelená, broskyňová či žltá. Stávkou na istotu je však pri letne ladených interiéroch námornícka modrá, ktorou izbám dodáte dovolenkový nádych.

letny interier

Presvetlený priestor

Nechajte v interiéri vyniknúť svetlé farby. Tie najrýchlejšie do svojho príbytku dostanete pomocou textílií a doplnkov. Záclony v svetlých nude odtieňoch, béžový koberec či pastelové obliečky na vankúšoch si s tým hravo poradia.

Pobrežný nádych

S letom sa nám spája more, pláž a horúce slnko. Tieto prvky viete zakomponovať aj do svojho bývania. Skúste v izbách použiť rôzne odtiene modrej – od nebeskej až po tmavomodrú. Navzájom ich kombinujte, a to najmä s bielou i elegantnou čiernou. Zamerajte sa aj na doplnky. Vankúše s námorníckym motívom, váza v tvare mušle či figúrka v tvare lastúry dodajú priestoru ten správny dovolenkový vibe.letny interier

Boho štýl

Ak by mal letný interiér definovať len jeden štýl bývania, bol by to práve boho štýl. Ten kombinuje rôzne prírodné materiály od jutoviny cez bambus až po ratan. Práve tieto materiály sú v letnom interiéri najviac vítané. Rovnako ako aj neutrálne farby, ktoré dokáže rozbiť jedna kontrastná. V prípade boho štýlu siahnite po svetlejších odtieňoch koralovej, hráškovo zelenej či hnedej.

letny interier

Žlto-modrá nálada

Nechajte sa pri bývaní inšpirovať Stredomorím. Kombinácia žltej a modrej bude v priestore evokovať južanské prímorské destinácie. Nemusíte hneď meniť nábytok. Niekedy postačí len zmeniť farbu jedálenského servisu, záclon či ďalších textílií.

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, freepik.com