Novinky v kuchyni

1057
Rúra čierna
Bosch Serie 6

Nový ultramoderný čierny dizajn: Produktový rad Bosch Serie 6

Značka Bosch uvádza na trh nové spotrebiče produktového radu značky Bosch Serie 6 v novom modernom tmavom dizajne – s čier- nym sklom panela a rukoväťou z čierneho antikora. V tomto dizajne sú k dispozícii dve vstavané rúry, vstavaná mikrovlnná rúra s parou, kompaktná mikrovlnná rúra a ohrevná zásuvka, vďaka čomu je možné vyskladať si spotrebiče ako horizontálne, tak aj verti- kálne do harmonického celku.

V novom produktovom rade Bosch Serie 6 nájdete aj vstavanú rúru HBA5784B0, ktorá ako jediná disponuje funkciou samočistenia, tzv. pyrolýzou, a funkciou AutoPilot30. V nej máte k dispozícii až 30 prednastavených automatických programov, vďaka čomu môžete jednoducho pripraviť dokonalé pokrmy. Nepochybne praktickým pomocníkom je aj bezpečný a ľahko ovládateľný 2-násobný teleskopický výsuvný systém. Keď sa teleskopický výsuv celkom vytiahne, špeciálny mechanizmus ho na oboch stranách zaistí, aby nedošlo k prevrhnutiu plechov alebo hrncov. Rúry sú vybavené aj teleskopickým výsuvným systémom ClipRail, ktorý je možné v rúre na pečenie umiestniť na ľubovoľnú úroveň fixnej bočnice. Jeho nasadenie je veľmi jednoduché, stačí ho iba „nacvaknúť“ do požadovanej úrovne. Ďalšou pridanou hodnotou vstavaných rúr je funkcia 3D horúci vzduch, ktorá zaručuje perfektné výsledky pečenia vďaka optimálnej distribúcii vzduchu na troch úrovniach súčasne.

www.bosch-home.com/sk

Štíhle porcie s Orava EV-8 A

Orava
Orava váha

Aj vy sa chcete po dlhej zime opäť dostať do formy? Ak túžite po štíhlej línii, nastal čas mať prehľad o dennom príjme energie. Takisto v prípade zdravotnej diéty oceníte pomoc praktickej kuchynskej váhy s nutričnou kalkulačkou Orava EV-8 A, ktorá vám živiny a kalórie v každej porcii odmeria na gram presne. Každú potravinu odváži a vypočíta z nich 10 základných nutričných zložiek. „Posvieti“ si na kalórie, soľ, proteíny, uhľohydráty, tuky, cholesterol aj vlákninu z katalógovej databázy 999 druhov potravín, pričom umožňuje uložiť do pamäte 99 predvolieb a sledovať tak, koľko živín a kalórií ste už počas dňa prijali. Odváži tuhé suroviny aj odmeria objem vody či mlieka. Pri každom meraní určí aj % dennej dávky danej zložky potravy na základe odporúčaní príjmu živín a kalórií z dennej dávky 2 000 kalórií, vychádzajúcej z nutričnej databázy vlády USA. Orava EV-8 A kúpite za 18,90 €.

www.orava.eu

Tri v jednom

Trattoria
Nože Trattoria

Neutíchajúca kreativita nemeckého dizajnéra Andreasa Seegatza vyústila do vytvorenia multifunkčného pomocníka Trattoria. Predstavuje stojan na nože, ktorý môže poslúžiť aj ako podnos na tablet či knihu receptov, alebo sa jednoduchým pohybom zmení na dosku na krájanie. Štýlový stojan z jaseňového dreva zažiari v každej kuchyni; nože z nehrdzavejúcej ocele s vysokým obsahom uhlíka uspokoja aj náročných kuchárov. Súprava obsahuje špeciálny nôž na krájanie mäsa, chleba a šunky. Rozmery: 16,4 x 30 x 33 cm.

www.casabugatti.it

Moderné retro

Rosegold
Kanvica Rosegold

Atraktívnou pomocníčkou pri príprave čaju alebo kávy sa môže vo vašej kuchyni stať rýchlovarná kanvica zo špeciálnej edície Accents Rosegold od anglického výrobcu Morphy Richards. Telo z nerezovej ocele, potiahnuté čiernym matným nástrekom, dotvárajú pôsobivé detaily vo farbe ružového zlata. Vyberateľný vodný filter uľahčuje čistenie, neobvykle tvarované madlo a protišmykové podložky zvyšujú bezpečnosť pri používaní. Objem: 1,5 l. Cena: 75,99 €

www.morphy-richards.sk

Nekrájajte, len odšťavujte!

Orava
Odšťavovač Orava

Zabudnite na kupované šťavy, so šikovným odšťavovačom si vyčarujete za pár sekúnd litre zdravého moku bez pridanej chémie z tých najkrajších kúskov ovocia a zeleniny. Ak vás doteraz odrádzalo prácne krájanie, siahnite po odšťavovači s extra veľkým plniacim otvorom aj na celé kusy – Orava OS-111 s 1 000-wattovým motorom a rozsahom otáčok od 6 500 do 12 000/min., v luxusnom dizajne z materiálov odolných voči opotrebeniu a korózii. Vďaka vysokému výkonu a dômyselnej konštrukcii získate šťavu v tej najvyššej kvalite, dokonale odseparovanú od zvyškov ovocia a zeleniny. Elektronický ovládač rýchlosti s LCD displejom umožňuje nastaviť až 5 rýchlostí odšťavovania podľa druhu ovocia a zeleniny. Odšťavovač sa intuitívne obsluhuje, rýchlo a jednoducho čistí a môže byť váš za 139 €.

www.orava.eu

Pripravila: Dagmar Murgašová, foto: archív značiek